Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a facebookon...

Mi a véleményetek a facebookon kitárulkozó tanárokról?

Figyelt kérdés

A legtöbb tanárunk fent van a facebookon és én három kategóriát figyeltem meg.


1. Általában valami egyszerű profil képe van, sokszor egy tabló kép, semleges dolgokat like-ol, pl. időtöltés olvasás, kertészkedés stb. nem nagyon ír ki semmit, legalább is a diákok ennyit látnak belőle. Szerintem amúgy ez a legjobb.


2. Szintén egyszerű profil kép, itt már többet látunk arról, hogy a gyerekével mit csinál, hol nyaral, melyik filmet fogja megnézni a moziban. Még amúgy ez se gáz.


De a harmadiktól megmondom őszintén rosszul vagyok. Sima ismerősben is zavaró tud lenni, de mikor tanárom csinálja, hogy folyamatosan véleménye van, egyfolytában politizál, valamilyen választás kapcsán különösen aktív lesz, mindig úgy érzi, hogy neki kisregényeket kell írni, vagy épp arról, hogy melyik politikus, közszereplő, tv műsor idióta, hogy bezzeg az ő idejében, hogy ha neki nem szimpatikus közszereplő esetleg az ő tanított tárgyába vágóan valamit rosszul mondott, akkor egyfolytában ezen lovagol és a saját oldalán közzétett naggggyon komoly és fellengős "levélben" teszi helyre stb. A családi képeit, 35 évvel ezelőtti hintalovas képeit is kiteszi, szintén rájön a kisregényírás mikuláskor, hogy helyretegye a szülőket, akik hazudnak a gyereknek, mert mikulás nincs is és hogy mekkora hülyeség, hogy milyen undorító, hogy az emberek tolonganak a bevásárló központban stb.


Szóval, jogos lehet a kérdés, hogy ha zavar, miért ismerős. Viszont engem az érdekel, hogy mi a véleményetek erről, ha egy tanár ennyire kitárulkozik a diákok előtt? (Nyilván tudja, hogy látják, főleg, mikor ő jelölegti be őket.) Szerintetek ez normális? Mi ezt beszéltük páran az osztályból, hogy nem is tudjuk így komolyan venni, nem tudunk rá úgy nézni, mint pl. ahogy az 1. típusra nézünk.

Sőt valahol idegesítő is, mivel ha valamivel nem értünk egyet, kb. nincs is értelme hozzászólni, mint mondjuk egy sima ismerősnél, mivel ő "A tanár", aki majd a jegyeket adja, így az egész olyan, mintha az embernek a torkán nyomná le a véleményét.


Szerintetek az ilyeneknek nem fordul meg a fejében, hogy ha az összes véleményét, nézetét, magánéletét "gyeneségét" stb. a diákok elé teregeti (a legdurvább az volt, amelyik mocskolódó szöveget írt ki, mindenki számára láthatóan, miszerint a férje bár fizeti a gyerektartást, de az új nőjével nyaralni megy, ahelyett, hogy azt a pénzt is neki adta volna), arra nem fogunk tudni úgy nézni, mint mondjuk arra, akiről annyit tudunk, hogy xy a neve, szeret olvasni, meg egy-két semleges dolog, amit esetleg órán oszt meg velünk az anyaghoz kapcsolódóan + ezen kívül ahogy viselkedik velünk? Mert embernek lenni, meg elérni azt, hogy ne csak tiszteljék hanem szeressék is a diákok úgy is el tudja érni, hogy nem tolja az arcunkba a pártpreferenciáit, hogy ő mennyivel különbnek tartja magát azoknál, akik leárazáskor tolonganak stb.


2015. dec. 18. 03:53
 1/8 A kérdező kommentje:
javítás: miszerint a VOLT férje bár fizeti a gyerektartást
2015. dec. 18. 03:55
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes volt ezt olvasni. Már csak azért is, mert egy csillogó köntössel letakart rohadt alma. :D

A csillogó köntös a Te fogalmazási módszered, a rohadt alma meg a tartalom.


Ha nem zavar, nem fogok ilyen csili vili fogalmazást használni, de leírom azt amiben tévedsz.


1.) Ha zavar téged a tanárod tevékenyésge, töröld le az ismerőseid közül.

2.) A fb pont az a hely, ahol nyugodtan megoszthatod a véleményed. Nem véletlen írhatsz ki dolgokat.

Attól, mert Ő tanár, meglehet a véleménye. Az iskolában tilos politizálni, azonban otthon(fb-on), normális hangnemben nyugodtan kifejtheti a véleményét.

Képeket is nyugodtan feltölthet. Ha nem tetszik, kérj kevesebbet belőle (erre is van lehetőség), ne kövesd.


A véleményem: A saját dolga!

Ha valamivel nem értesz egyet, akkor pedig kommentelj oda. Ha van vér a pucádba, és úgy érzed simán letudod nyomni érvelésbe a tanárt akkor hajrá.

Az ilyen emberek akik ilyet írnak ki, belül vágynak rá, hogy ha valaki nem ért egyet, akkor jelezze.

Emellett egy tanár nem sértődne meg azon, hogy Te mást gondolsz, ha azt megtudod indokolni is. Akár egy vitát lefolytatni.


A jegyeket Ő adja. Ebből látszik, hogy még ott a tojáshéj a fenekeden. Nem igazán van még élettapasztalatod.

A jegyek mindig a Te tudásod tükrözik. Ha pedig mégse, nyugodtan lehet reklamálni.

Ha Te valamit megtanulsz, akkor azt nem tudja leosztályozni.

Ha megteszi, akkor szólsz az osztályfőnöknek, majd egy közös óra keretében 3-asban megbeszélitek. Ha nem kerül korrekcióra a dolog, lehet menni az igazgatóhoz.

Akár a szülőket bevonni.

Ő se játszik az állásával.


A gyerektartás dologra átlépve, pedig szintén látszik a hozzá nem értésed.

A gyerektartás összege minimális. Nem igazán sok.

Egy apától meg simán elvárható, hogy ha nyaralni megy, akkor ne az új barátnőt vigye, hanem akkor minimum a gyerekét is. Ergo az övé is.

Vagy a gyerekre jutó résszel többet adjon az anyának.

Még nem tudod milyen az amikor egy egyedülálló anya neveli a gyereket. S azt látja, hogy kiszúrják a szemét 20 ezer Ft-al, az apa meg 200 ezreket költ el egy új barátnőre, amikor a saját gyermekét meg nem támogatja hasonló mértékben.


Én személy szerint csak azt a tanárt tudom igazán tisztelni akiről sok mindent tudok. Nem csak a maszlagot, amit mindenki leírhat.

Emellett számomra fontos, hogy tudjam milyen pártokat kedvel, mit gondol a világról. Hiszen ha hasonló mint az enyém, könnyebben tudok vele azonosulni, és akár fontos témákról is eltudunk beszélgetni/vitázni. S így tanulok én is.

2015. dec. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért az, hogy lélektanilag elemzed a kérdés feltevésének mozgatórugóit, pláne, hogy nem is pozitív az eredmény, az kilóra ugyanolyan almarohasztás... Lapzártakor ez még nem a freudakerdesekrol.hu volt. :)

Egyébként az, hogy írhat ki mindent, az addig okés, míg ki nem írja, hogy harcol a pedofília elismertetéséért, lenne rögtön tőled is felháborodás. :)


No de hogy a kérdező is megharagudjon rám, megkérdezném, hogy akkor szerinte alapszabály az, hogy aki tanár lesz, az költözzön az ország másik felébe? Mert aki a szomszéd házban született, és ismeri 20 éve, az nem tudna rá felnézni annak ismeretében, hogy egyszer a haverokkal feldöntött egy kanna tejet? :) De a szomszédban éléssel ellentétben a facebookon bármikor jogodban áll tovább lapozni. :)

2015. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanár ugyanolyan ember, mint bárki más. Utazik, eseményeken vesz részt, véleménye van stb.

Ha nem akarod látni miket írogat, ne jelöld vissza, vagy tiltsd le.

Nekem speciel az 1.pontba tartozó, nagyon zárkozott tipusú tanárok, akikről nem tudunk semmit csak azt h. x tárgyat tanít már y éve, vagyis szinte idegen, nem tartozik az ideális kategoriába. A 2. tipust mondanám ideálisnak, akikkel lehet beszélgetni, ismerni 1-2 hobbiját, ízlését pl. milyen filmeket szeret(mint ahogy említetted).

Ha belegondolsz egy úgymond jó tanár nem csak az anyagot adja le hanem figyel is a diákjaira ismeri őket, több mindent tud róluk. Ebből adódóan, véleményem szerint teljesen alapvető, hogy a diák is tud néhány dolgot a tanárról, vagyis kölcsönösen ismerik egymást.

2015. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem mindet lehet letörölni, mert van amelyik azon is felháborodik, ha a diákja nem jelöli vissza, meg szereti a facebookon küldeni a plusz anyagokat stb. Régen ezt gondolom emailben tették meg, most meg már facebookon.


Nekem azzal nincs amúgy bajom, hogy mindnekinek van véleménye. De szerintem elég gáz, ha egy tanár ilyeneket tereget ki, miközben begyűjti ismerősnek az egész évfolyamot ismerősnek és azzal nem foglalkozik, hogy esetleg ők ne lássák az ő komplett magánéletét meg a satöbbijét. És tuti biztos vagyok benne, hogy az egyes és a kettes se kuka a facebookon, csak van annyi esze, hogy nem tereget ki mindent mind a 120 diákja elé, akikkel órája van.

2015. dec. 18. 19:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Kettes arra a gyerektartásos véleményre reagálnék, az már csak azért is volt "vicces" mert a neve alapján a tanárnő volt anyósa bekommentálta, hogy az bezzeg tetszik neki, hogy ott hagyta neki az ura a házat, a kocsit, mindent és annyi gyerektartást fizet a külföldön dolgozó fia, amennyit másnak nem is keres a férje, de a nyaralást is sajnálja tőle, amire amúgy a gyereket is vitték volna, de nem engedte. Később ezt persze törölte, mikor észrevette, mint mindig, amikor valaki nem ért vele egyet és nem tud mit mondani.


A nővérem mondjuk azt mondta, hogy örüljek, hogy csak a facebookon csinálja, nekik egyetemen van egy oktatójuk, aki szemináriumokon csinálja ezt folyton, ha nem értesz egyet és hangot adsz neki, akkor mikor kifogy az érvekből sértődött fejjel közli, hogy "menjünk tovább" de elástad magad egy életre nála, ha semmit nem mondasz, akkor meg felszólítgat, hogy mi a véleményed, mit ülsz olyan kukán.

2015. dec. 18. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Teljesen igaza van a kérdezőnek, és nagyon éretten gondolkodik. A tanárság egy szerep, a diákoknak semmi közük a tanár magánéletéhez és politikai véleményéhez.

egy tanár

2015. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én sulimban alapból mi jelöljük be a tanárokat. Ők nem jelölnek be minket, legalábbis nem hallottam ilyenről. Igazából engem nem zavar ha megosztja, hogy merre járt stb. Ha véleményét kiírja egészségére legalább tudom, hogy milyen témákat kerüljek vele kapcsolatban ha nem akarok hegyi beszédet. Ha meg oszt meg a magán életéből az se árt szerintem (mondjuk a gyerektartásos tényleg durva), mert akkor megérthetjük, hogy suliban mért olyan amilyen.
2015. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!