Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám végre elhinni...

Hogy tudnám végre elhinni magamról hogy vagyok olyan jó mint mások? Hogy higgyek magamban és legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. kb 164-165 centi és 60 kiló, kék a szemem, a hajam barna és természetesen hullámos/göndör. ezt sem szeretem mert folyton olyan a hajam mint egy oroszlánnak aki belenyalt a konnektorba. évek óta táncolok ezért a lábam eléggé izmos, de egyszerűen nem tudom elfogadni se az alakom, sem semmit. dagadtnak érzem magam, pedig a jó része a súlyomnak izom. van ott "háj" is, combon is, fenéken is, de annyira nem vészes. pár éve híztam csak meg mert suliban "tönkretettek", új helyre kerültem és nem fogadtak el.. azóta küszködök ezzel. emellett mindig csak azt tudom meglátni, hogy a mostani osztálytársnőim mennyivel szebbek, jobbak, kiben mi a szép, semmi rosszat nem látok bennük pedig van. bőven.. annyira kisebbségi érzésem van, hogy amint belenézek a tükörbe, elkap vagy a sírógörcs, vagy a dühroham... :( a hangulatingadozásaimat már nem tudom kezelni. annyira szeretnék végre boldog lenni és elfogadni magam. de senkinek nem tudok hinni, hiába van barátom és ő is mondja hogy én így vagyok tökéletes, még neki sem hiszem el.. :( magamban kéne ezt rendeznem, csak nem tudom. a fogyókúrákhoz, + tornázáshoz nincsen kitartásom. :( és ez így nem mehet tovább.. ezen valahogy változtatnom kell. :( nem lehet mindenki modellalkat, de attól még lehet boldog. hány nőt látok aki molett és mégis milyen boldogan él és semmi nem érdekli. el akarom érni hogy higgyek magamban és legyen önbizalmam és ne gyűlöljem magam ennyire.. :\ :( előre is köszönöm, és bocsi a "regényért".

2012. júl. 15. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a bajom, egy darabig én elhiszem magamról hogy jól is nézek ki és minden happy, de félek ha új emberekkel kell ismerkednem mert frusztrált vagyok :( 15/f
2012. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Voltam pont ugyanebbe a cipőbe. Én elhatároztam, hogy megváltozok. Szerelmes voltam egy tipikus menősrácba, elhatároztam, hogy én meg szép lány leszek. 80 kg voltam, igénytelen haj, igénytelen szemöldök.. stb. Elkezdtem fogyókúrázni,20-24 kg lement, modellalkatom lett. Elmentem fodrászhoz, új hajat csináltattam, szemöldököt kiszedettem. Alapból szép arcom van, de azért raktam rá egy kevés sminket (szemceruza szerintem még nem vakolat.). Bementem szeptemberbe az iskolába évnyitóra,10-12-en odajöttek hozzám bemutatkozni, mert nem ismertek meg.

Van kiút. Amúgy meg elsősorban belülről kell megváltozni! Nekem meg kellett változnia a külsőmnek ahhoz, hogy megnőjön az önbizalmam, és tudjam képviselni magam egy adott társaságba. Tűzz ki célt, hogy milyen szeretnél lenni, és valósítsd meg, és sikerélményed lesz, és az önbizalmat ad! Sok sikert! utóirat: a barátodnak meg higyj, ő úgy szeret, ahogy vagy. Nekem is vannak tökéletlen pontjaim, vagy olyanok, amiket én tökéletlennek hiszek (olyan fenekem van mint Jennifer Lopeznek, alkati adottság :D ), de bolondulnak érte a férfiak. Ne keseredj el, előtted van az élet, én 18 évesen rájöttem, hogy az ilyen depresszív dolgok múlandóak. Engem is szerteszéjjel szivattak annak idején, de sikerült kiküzdenem magam belőle. Azért írtam le, hát ha az én példámból erőt merítesz. Ha van kérdésed, írj, tudok az ilyenekben segíteni, és tudom milyen nehéz. Nekem olyan is volt, hogy naponta hozzávágták a fejemhez, hogy olyan ronda vagy, hogy a helyedben nekifutnék a láncfűrésznek stb, de tovább kell lépni, bár a sérelmeim még mostse gyógyultak be. Mindegy írj ha van valami :)

2012. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! :) igyekszem megfogadni a tanácsaid, és köszönöm, hogy leírtad a történeted. :)elsőként a fogyást tűzném ki, aztán ha az sikerülne jöhetne a többi.. :) igyekszem! :) és köszönöm mégegyszer. :)
2012. júl. 24. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!