Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekkoromban sosem bíztak...

Gyermekkoromban sosem bíztak meg bennem, csak elvárásokat támasztottak felém, szeretet keveset kaptam, így most felnőttként nincs önbizalmam, a férjem úgy érzi nem bízok benne, pedig magamban nem bízok, mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés
Már kezd rámenni a házasságunk - amit nem akarok, mert nagyon szeretjük egymást - de őt persze ez bántja. Meg engem is.
2010. ápr. 1. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Magadon csak te tudsz változtatni max kérj segítséget párterepatuától vagy pszichológustól
2010. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most is olyan vagy, mint gyerekkorodban, azaz mások elvárásainak akarsz megfelelni. Szerintem ideje az asztalra csapnod, és azt csinálnod, amit TE akarsz.
2010. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 1. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második jól beszél :) Én is ugyanilyen voltam, mint Te. Most már nem. Most már jobban érdekel az, hogy én mit akarok, mint az, hogy mások mit akarnak. Igen, tudom, hogy ez önzés, de nem érdekel. Nekem is csak egy életem van, így is túl sok időt vesztegettem arra el, hogy másoknak megfeleljek. És mit kaptam érte cserébe? Szeretetet, megbecsülést, tiszteletet? Dehogyis. Egy hatalmas nagy semmit...
2010. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen hiteles önképet tudsz magadról alkotni, az első lépésnek jó, aztán már csak azon múlik a dolog hogy mennyire akarod megoldani a problémádat.
2010. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Meg sose hagytak dönteni (ők tudják, mi a jó nekem címszóval), egyetem után meg ELVÁRTÁK, hogy vezetői pozícióba kerüljek, döntsek és felelősséget vállaljak.

Persze mondanom sem kell, hogy nem lettem vezető, nem is vágyom rá.


Nekem az esegített, hogy olyan hobbiba kezdtem, ami tőlük független volt (ellenezték is), és abban sikereket értem el. Most már nem érdekel, megfelelek-e másoknak. Ráadásul olyan hobbi, ahol az egyéniségnek nagy szerepe van, tehát fejleszteni kellett.


Amíg önbizalom- és bizalomhiányos voltam, párkapcsolatra sem voltam alkalmas, gondolom, ugyanezek miatt a dolgok miatt került veszélybe a házasságod.

Szerencsém van, mert én még házasság előtt kigyógyultam a kisebbrendűségből, neked viszont nincs már időd, szerintem szakember segítségét kellene kérned.


Vagy kezdetnek olvasd el Feldmár András írásait, egész más megvilágításba helyezi a dolgokat. Sokat lehet tanulni a szeretetről.

[link]

Itt találsz sokat az előadások és a könyvek között.

2010. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!