Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv tanítása gyerekkén...

Angol nyelv tanítása gyerekként, lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves vagyok és az pattant ki a fejemből, hogy mi lenne ha angolt kezdenék el tanítani. Angol felsőfokú nyelvvizsgám már 2 hónapja meg van (origó típus) , és most készülök letenni egy business angol vizsgát. Lehet fiatal vagyok erre, nem tudom, bár lehet egy velem egykorúnak könnyen eltudnám a dolgokat magyarázni. A tanításban tapasztalatom nem igazán van, viszont szeretném ezt csinálni, hogy valami pénzt tudjak keresni (ezeket persze magánórában gondolom). Csak az az igazság, hogy ennyi idősen ez lehetséges? Tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, mert be kell jelenteni stb. Meg persze magamnak egy óravázlatot fel kell állítani. Annyi a baj, hogy nem tudom, hogy ez az egész lehetséges-e. Ha valaki tudja ennek a folyamatát megosztaná velem? Köszönöm előre is.

2015. máj. 5. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Sunyiba lehet szerintem.
2015. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék kockáztatni
2015. máj. 5. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor csináld zárt körben először.

Ismerőseidet kérdezd meg kell-e segitség például.

2015. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az már megtörtént, és sajnos ők túl lusták, hogy elkezdjenek egy nyelvet megtanulni.
2015. máj. 5. 17:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Különben nem csak a nyelv oktatása lenne a cél, hanem a pénzkeresés, és nem tudom, hogy van-e más lehetőség, akár fordítani vagy akármi....
2015. máj. 5. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező.

AZ egy dolog, hogy van nyelvvizsgád, de ez nem jelenti azt, hogy már mindent tudsz. Hogy írnál óravázlatot amikor azt sem tudod azaz nem is tudHATod, mi az, nem végeztél semmilyen egyetemet. Sem óratervezetet. Ezt nem véletlenül tanítják főiskolán évek alatt. És hidd el, sokan szenvednek vele. Nem elég az ismeret. Másik. Dicséretes, hogy oktatni akarsz. De az, hogy valaki nyelvvizsgával rendelkezik, még nem feltétlen ok arra, hogy tanítsa a nyelvet. Nem biztos, hogy mindenkinek úgy ragad meg az adott téma v nyelvtani anyag, ahogy neked és ki tudja, hogy mit fogsz neadjisten' rosszul elmagyarázni ha a te bevált módszered nem hat.

Másik. Van egy 98%os biosz emelt érettségim - akkor azzal már mehetek körzeti orvosnak? Azzal már gyógyíthatom fű alatt az ismerőseimet? - ez kb ilyen szintű kérdés.

Mivel tanár vagyok, a véremben van a kioktatás, bocs a stílusért. De a példán keresztül remélem szemléletes vagy.

Harmadik dolog. Sok tanárra ráférne ez a "tanítási vágy", ami neked van! Elismerés! :) Ha érzel ez irányban elhivatottságot, akkor végezz el valamit, egy bölcsész MA-t (nem tudom mi az újabbnál újabb elnevezése, nem vagyok naprakész) és onnantól fogva szabadon taníthatsz (azaz sok lehetőséged lesz). Bár lesz konkurenciád. Minél jobb vagy, annál könnyebb a helyzeted.

Sok sikert. És ne állj le a további tanulással. Mindig van följebb.

2015. máj. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Teljes mértékben elfogadom a válaszod, viszont kicsit félre értettél, nem ez a hivatás ami tetszik vagy érdekel, hanem azért akarom, hogy ha már ennyit küszködtem a tudás megszerzésével valami hasznát vegyem és szerezzek egy kis pénzt. A tudásomban biztos vagyok, hiszen szabadidőmben is ezt csinálom és visszajelzést is kaptam már sokat. Amiben egyet érték a tanítási módszer megszerzése, viszont azért egy nyelvi órát te is meg tudsz tartani, ha megfelelő a tudásod. Nem iskolai órára gondolok. Én csak tudni akartam, hogy legális úton lehetséges-e
2015. máj. 5. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalisan nem hinnem. Maganvallalkozonak kene lenned ehhez, ami 18 eves kor alatt nem lehetseges.
2015. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!