Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szoctám igényléssel kapcsolatb...

Szoctám igényléssel kapcsolatban segítseget kérnék?

Figyelt kérdés
Szóval több minden nem teljesen világos a szoctám igényléssel kapcsolatban és az a baj, hogy van olyan kérdés amire még a kormányablakban es az önkormányzatnál sem tudnak érdemleges választ adni. Az első, hogy ugye kell hatósági bizonyítvány az egy haztartasban elokrol. Nekem és anyának és hugomnak Pesten van az állandó lakcíme, mivel ott van anyának lakása, de mi életvitelszerűen nem ott lakunk, hanem Pest megyében, egy faluban, ide is vagyunk bejelentve mindhárman tartózkodási cimre. Ezzel az a problema, hogy ugye nekem innen kene ilyen igazolast kerni, viszont az igazolason meg szerepelne a keresztanyam, az o elettarsa es a fia, akikkel viszont nem egy haztartasban elunk, tulajdonkeppen egy teruleten de kulon hazban, de a cim ugyanaz. Ezt hogy lehet akkor leigazolni az egyetem fele? Másik kérdés még ehhez kapcsolódóan, hogy ma voltunk bent ilyen igazolást kérni, de az a bökkenő, hogy ezt ugye csak a tulaj kérheti ki, viszont csak olyan formanyomtatvány van amire rá van írva hogy gyermekem részére kérem ki ilyen olyan okból, amit nem értek hiszen rengetegen elnek alberletben is ahol nyilvan nem az apa, anya a lakas tulaja, ahogy nalunk se... Második probléma, az hogy anyukám nincs elválva apámtol, de apammal semmilyen szinten nem tartjuk a kapcsolatot, fizetni semmit sem fizet nekunk, tehat anya gyakorlatilag kulon elonek szamit, viszont errol sem tudjuk hogy lehet hivatalos igazolast szerezni, anya bement megkerdezni az onkormanyzathot de ott se tudjak, viszont elvileg az nem eleg h nincs arra a lakcimre bejelentve amire mi. Ja és apammal ilyen h alairas vagy barmifele kooperacio lehetetlen szoval ha neki valami nyilatkozatot ala kene irni akkor azt buktuk mert o nem fogja az holt biztos. Harmadik probléma pedig, hogy anya haztartasi alkalmazottkent van bejelentve, tehat o neki egy maganszemely a munkaltatoja, es nem tudom h errol is akkor ez a maganszemely allithat ki kereseti igazolast? Ugyanis anya neki dolgozik, tehat nem egy cegnek stb... viszont ezt sem tudom milyen formaban fogadnak el. Köszi előre is a válaszokat, elég tanácstalan vagyok most már, és az a gáz, hogy minden helyen mást mondanak, hogy mit csináljunk.
2016. jan. 13. 23:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Eleve rossz helyen futod a köröket, ezért nem jutsz előrébb. Elég bonyolult kérdéseket feszegetsz, ilyenkor a HÖK-höz kell bemenni, ők adnak felvilágosítást mindenben. Ezek a papírok az egyetem részére kellenek, a kormányablakban nem fogják tudni megmondani, hogy az egyetem pontosan milyen papírokat kér. Én mindenképpen felkeresném a hököt ezekkel a kérdésekkel.
2016. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!