Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatt lehetséges-e...

Egyetem alatt lehetséges-e hosszabb ideig szünetre menni? - 1 hónapos külföldi munkalehetőség miatt

Figyelt kérdés
Decemberben 1 hónapig lehetőségem lenne Németországban dolgozni,lehetséges-e ennyi időre valahogy elszakadni az egyetemtől? Vannak-e december környékén alapból is szünetek? A válaszokat előre is köszönöm :)

2016. jan. 16. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
December elején-közepén fejeződik be általában a szorgalmi időszak, utána általában karácsonytól újévig nincsenek vizsgák. Tehát csak december első felét kellene kibekkelni, ami viszont nem egyszerű, mert szorgalmi időszak végén rengeteg zárthelyi + beadandó/házi van.
2016. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

December közepén szokott kezdődni a vizsgaidőszak, akkor viszonylag már szabadon osztod be az időd, főleg, hogy karácsony és azután eléggé megáll az élet, nem is nagyon tartanak vizsgákat.


Szorgalmi időszakban van egy meghatározott órarend, amihez tartanod kell magad. Ha olyan órákról hiányzol, amin nem kötelező a jelenlét (jellemzően előadások - gyakorlatokon többnyire ott kell lenni), akkor nyugodtan elmehetsz, legfeljebb be kell pótolnod, amit kihagytál. ZH-k is vannak szorgalmi időszakban, ha azt hagyod ki, akkor a szabályzatoknak megfelelően tudod pótolni.

2016. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 16. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!