Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Toefl vizsgára jelentkezés?

Toefl vizsgára jelentkezés?

Figyelt kérdés
Olyantól kérdezném aki jártas a témában,hogyan lehet jelentkezni,hol és hogy mik a tapasztaltaitok a vizsgával kapcsán...

2016. jan. 18. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

TOEFL kérdésre azt írtam valahol, hogy nem sok magyar lehet, aki TOEFL-nek indul neki, mire rögtön jelentkezett valaki, hogy azért van. :)


Szerintem ismételd meg kérdésedet abban a kérdésben, hátha megnézi az illető, hogy mit írtak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2016. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a jelentkezés online történik, a TOEFL weboldalán keresztül, bakkártyával kell kifizetni az árát (ca. 250 USD).


a vizsgára érdemes gyakorolni sokat, mert eléggé eltér a szokványos vizsgáktól (márcsak azért is, mert az egész számítógépes zajlik). szerintem magukhoz a feladatok nem nehezek (persze nyilván attól is függ, hogy mennyire tudsz angolul), viszont nagyon mérik azt, hogy mennyire tudsz koncetrálni és gyorsan (!) reagálni.


ez utóbbi főleg a speaking részre igaz, ahol az adott válaszra ált. 15 másodperced van felkészülni és 45 másodperced beszélni, ezalatt érveket kell hozni stb., ha nincs rá felkészülve az ember, könnyű leblokkolni; itt nincs kedves vizsgáztató néni/bácsi, aki rádmosolyogjon meg segítsen elindulni, mindent csak egy mikrofonba mondasz, nulla interakcióval.


az írás viszonylag sabolonos, érvelni kell vmi mellett/ellen és egy hallgatott előadás alapján összefoglalni a mondandót. a listeningben szerintem kifejezetten könnyű szövegek vannak, ott csak arra kell fogyelni, hogy _mindent_ jegyzetelj le, mert utána apró kis adatokra is rákérdezhetnek.


az olvasás olyan, mint bárhol máshol, de talán ennél várják el a legkomolyabb nyelvtudást/szókincset.

2016. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Thank mate!:)
2016. febr. 17. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!