Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri pszichológusnak/...

Megéri pszichológusnak/ pszichiáternek lenni?

Figyelt kérdés
Mégcsak 16 éves vagyok és nagyon érdekel az orvosi pálya. Azonban kémiából a számításos feladatokat nem mindig tudom követni, belezavarodok. Eltekintve ettől, a biológiát meg egyenesen szeretem. Mik a fő követelmények a pszichológusi/ pszichiáteri szakmának? Itt, Magyarországon egyáltalán megéri-e annak menni?

2016. jan. 18. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg, nagyon sokan vannak. DE ettől ha ez a szíved vágya nyugodtan tanulj annak, nem lehetetlen érvényesülni benne!
2016. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy benne akkor igen


de nem csak szakmai tudás kell hanem jó kapcsolatteremtő képesség, kommunikáció.


És mindenek előtt kellő alázat mások problémáival szemben.


Ez utóbbi alapján a legtöbb ember alkalmatlan erre a pályára

2016. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Morozov ***** válasza:
Pszichológiát a BTK-n lehet tanulni, ahhoz nem is igazán kell kémia. Szerintem jó szakma, csak magas a felvételi ponthatár.
2016. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Két különböző dologról van szó.

Pszichológus: nem orvosi, hanem hivatalosan a bölcsészképzés része, és főként bölcsész és társadalomtudományi iránynak tekinthető. Ahhoz, hogy pszichológus legyél, el kell végezned a pszichológia alapképzést (3 év), majd a pszichológia mesterképzést (2 év), utóbbi már szakirányos. Ezután leszel pszichológus, de még várnak rád szakirányú továbbképzések, módszerspecifikus képzések, de ezeket már munka mellett, mindenképpen fizetve kell elvégezned. Az elhelyezkedési lehetőségek és a fizetés területenként változó, elég sokféle területe van a pszichológiának.


Pszichiáter: orvosi irány, először az általános orvosit kell elvégezni (6 év), majd utána szakosodni pszichiáterré. A pszichiáter írhat fel gyógyszert, a pszichológus nem, ez a legalapvetőbb különbség közöttük. A pszichiáter szakmáról sajnos nem tudok sokat, pszichológiáról viszont igen, úgyhogy nyugodtan kérdezz! De szerintem elsősorban azt kéne kitalálnod, melyik akarsz lenni.

2016. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Joola ***** válasza:

a két irány teljesen különböző, épp amiatt amit előttem már leírtak. a páciensek sem ugyanazok. pszichóra nem kell kémia, bilógia és angol annál inkább.

és hogy megéri-e. másokon segíteni mindig megéri.

2016. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
" A pszichiáter írhat fel gyógyszert, a pszichológus nem, ez a legalapvetőbb különbség közöttük" Hát nagyon nem... igaznak igaz, de nem ez a fő különbség. A pszichológus egészséges emberenek tud segíteni lelki válságban, depresszióban, de nem dolgozik elmebetegekkel, és ezt nem diszrkiminatív értelemben mondom. A pszichológushoz NEM járnak MENTÁLISAN beteg emberek.
2016. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os, ezt nagyon rosszul tudod. A klinikai szakpszichológusok és a pszichoterapeuták konkrétan beteg emberekkel foglalkoznak. Igaz, hogy a pszichológiának van olyan területe, amely az egészséges emberekkel foglalkozik (pl. a tanácsadás), de attól még nem ez jellemző a pszichológia egészére, sőt... Az igaz, hogy nem diagnosztizálhatnak a pszichológusok, de attól még elég gyakran találkoznak és kezelnek is beteg embereket.
2016. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hatos, áruld már el, hogy a major depresszió pl. mi a fene szerinted, ha nem egy mentális betegség???
2016. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pszichológus és a pszichiáter között tényleg nem az az alapvető különbség, hogy írhat fel gyógyszert. Egy pszichiáter minimum 11 évig (6+5) tanul érettségi után, mire pszichiáter lesz, míg egy pszichológus 3+2 év alatt MSc diplomás szakember. A pszichiáter orvos, a pszichológus bölcsész. Más terület a kettő. És nem csak annyiban más, hogy gyógyszerfelírás. A pszichológusnak lövése sincs egy-egy betegség orvosi hátteréhez, míg a pszichiéter szakorvos. (Itt jegyezném meg, hogy a pszichológus meg máshoz ért, amihez meg a pszichiáter nem. Ez nem lenézés, csak más terület a kettő és kész.) Inkább a pszichiátert nézi le az egyik válaszoló, hogy egy pszichiáter szakorvos 11 év tanulás után kb annyit tud, mint egy pszichológus 5 év után, csak az előbbi írhat fel gyógyszert és kész. Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
2016. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Istenem, nem vágom, miért kell kiforgatni a szavaimat. Nem mondtam egy szóval sem, hogy egy pszichiáter ugyanaz, mint egy pszichológus (főleg nem az MA-diplomás, szakirányú végzettség nélküli pszichológus, nyilván egy lapon sem lehet említeni a kettőt). Nem nézem le a pszichiátereket, csak próbáltam nagyon egyszerűen megfogalmazni a kérdező számára, hogy milyen kompetenciabeli különbségek vannak, és miért tök hülyeség, hogy egyazon kérdésben érdeklődik ezek felől, és csak egyetlen / jellel választja el őket, mintha kb. ugyanaz lenne a dolog, pedig nagyon nem ugyanaz. Én is leírtam a képzések különbözőségeit, tehát nem csak azt az egy mondatot kommenteltem, amit ti kiragadtatok.


Amúgy ha már ennyire bele akarunk kötni, akkor egy klinikai szakpszichológus, vagy egy pszichoterapeuta azért elég komoly szinten van már, és tanult (legalább annyi évet), mint a pszichiáter. Nem ugyanaz a dolga, nem ugyanazt tudja, de azért ezt se kéne lenézni.

2016. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!