Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem megyek...

Mi történik ha nem megyek idén már iskolába?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, nincs kedvem suliba járni, eldöntöttem, hogy nem megyek be. Milyen következményei vannak? A sok hiányzás és igazolatlan óra miatt kirúgnának? Vagy évet kéne ismételnem?


Nem örökre akarom otthagyni a sulit, csak kihagyni ezt az évet, és jövőre újrakezdeni. Ezt hogy lehetne megoldani?

Egy ismerősöm is így tett, hogy 1 évet pihentette a sulit, majd újra kezdte, hasonló ok miatt mint most én..

Csak az a baj, hogy a szüleim se a magántanulóságról, se az 1 év kihagyásról nem akarnak hallani. De úgy érzem, hogy ezt így nem bírom már tovább.



2016. jan. 19. 18:51
 1/1 anonim válasza:
100%

Próbálj meg velük beszélni. Sokszor. Nekem is ez volt, először egyikről sem akartak hallani, de miután minden egyes nap csak erről beszéltem nekik, nagy nehezen belementek hogy magántanuló legyek. Azt nem ajánlanám hogy otthagyd a sulit, és jövőre újrakezd, mert lehet hogy akkor is majd ugyan ez lesz. Hozzászoksz hogy nem kell iskolába járnod, és utána már végképp elmegy a kedved tőle. Én ezért lettem magántanuló. Idegesített a sok idióta, a tanárok, a folytonos bejárkálás, egyfolytában kimerült voltam, nem tudtam figyelni, és ezáltal a jegyeim is folyamatosan romlottak. Elment a kedvem az egésztől. De így sokkal jobb lett. Néha bemegyek hogy legyenek jegyeim, és ne kelljen osztályzóvizsgát tennem mindenből. Az átlagom is sokat javult. Szóval sok sikert. :) (mellesleg ha ebbe belemennek a szüleid, nem ártana különtanárhoz járnod matekból, illetve idegen nyelvből. nekem ezzel a kettővel tanár nélkül rendesen meggyűlt a bajom az elején, mert ezek tényleg olyan tárgyak amiket könyvből nem igazán lehet megtanulni.)

16/L

2016. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!