Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Attól hogy valaki nem jár...

Attól hogy valaki nem jár természettudományos osztályba gimnáziumban attól még mehet tovább ilyen irányba ha elvégzi a gimnáziumot (továbbtanulásra gondolok pl:orvosi tanulmányok. Stb. )?

Figyelt kérdés

2016. jan. 20. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van értségid tovább tanulhatsz. Senkit nem érdekel hol szerezted, csak az a fontos hogy hogy sikerült.
2016. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen én is így gondoltam de most megkérdeztem az egyik szobatársam és ő azt mondta hogy amilyen fakultációkat választunk majd 12.-ben azokkal kapcsolatos tanulmányokat tudunk csak folytatni...😕és mi ugye humános osztályba járunk tehát s törit és az irodalmat tanuljuk emelt óraszámban és azt hiszem 11.ben már nem is tanulunk kémiát bioszt pedíg ebben az évben nem tanulunk és azt sem fogjuk tanulni csak kb.2 évig 10-11.-ig pedíg ezek engem jobban érdekelnének csak féltem tőle annak idején és már nagyon sajnàlom...:/
2016. jan. 20. 22:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem érdekes. A szobatársad nem jól tudja. Ha érettségizel azokból a tárgyakból, ami adott szakon elvárt, akkor mehetsz. Lényegtelen, hogy mit tanultál előtte. Ha orvosira akarsz menni, érettségizz le bioszból és kémiából vagy fizikából és kész.
2016. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha az egyetemi szakhoz kötődő tárgyakból jó érettségiket írsz, akkor akár szakmunkásképzőből is mehetsz orvosira, csak ez szerintem nem jellemző :) de elvi akadálya nincs a dolognak, akik biosz szakra járnak, azok annyi előnyben vannak, hogy többet tanulnak mint te. esetleg ha van lehetőség felvehetsz biosz+kémia faktot. de bármilyen szakra jelentkezhetsz, csak teljesítened kell a hozzájuk tartozó érettségi követelményeket.
2016. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha orvos akarsz lenni, akkor biológiából és kémiából vagy fizikából érettségizned kell. Amilyen irányba akarsz továbbtanulni, annak megfelelő érettségit kell tenned, vagyis az adott szak két érettségi felvételi tárgyából érettségizned kel mindenképpen.
2016. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszek abban, hogy faktra kell járni a felvételihez. A felvételihez tanulni kell. Ahhoz meg könyv kell és popsi. Úgy gondolom, simán lehet felvételizni az orvosira, akkor is, ha nem mész biosz faktra. Csak meg kell nézni, mi az elvárás, milyen szinten, és tanulni, mint az őrült. A végén, ha maradt benned kérdés, egy magántanár megválaszolja, és ennyi. Nem a fakultációtól lesz valaki jó, hanem attól, hogy tanul.
2016. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jajj de jó na ennek nagyon örülök.:)Viszont szerintetek humánosként meg tudnék felelni azoknak az elvárásoknak ami ahhoz kell hogy felvegyenek egy orvosi egyetemre hiszen mègis nagy előnyben vannak hozzánk képest akik csak 2 évet tsnuljàk a bioszt és a kémiát alap szinten azokhoz képest akik 4 éven keresztül tanulják emelt óraszámban...:/ és azért az egyetemhez gondolom egy felsőfokú kémia biosz érettségi alap lenne...:/ láttok arra vmi esélyt h ugyanolyan teljesítményt tudnék nyújtani mint a reálosok? 😕😕
2016. jan. 20. 22:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen. Sőt, van, aki nem is fiatalon kezdi, mégis megcsinálja. Nézd csak, nála csak jobb helyzetben vagy, nem?


[link]

2016. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pontozzatok le ha akartok,de egy sima kozepiskolai osztalybol nehez bejutni az orvosira. De ha felveszed faktnak a biosz-kemiat, eljarsz magantanarhoz, es hajlando vagy a szabadidődből feláldozni nem kis mennyisegu idot es ezt eveken at birod csinalni akkor bejuthatsz. Nos viszont egy biologia-kemia szakos eros gimibe jaro valakinek ez sokkal egyszerubb hisz ott emelt oraszamban kell tanulni a biologiat es kemiat,ami szinten nehez ,de nem annyira mint az elozo opcio. En nagyon megbantam hogy nem egy ilyen osztalyba jartam mert en erettsegi utan jottem ra h orvos szeretnek lenni es nagyon nehez dolgom van. Viszont biologia kemia tagozatra csak ugy at sem vesznek mivel ott sokkal elorebb vannak az anyaggal mint te. Celszerubb ott kezdeni a gimit. Ha van ismeros akkor ez is megoldhato. Ez az igazsag. Lehet irogatni h egyetemistakent 4 nap alatt felkeszulnel az erettsegire meg hasonlok de ez nem igaz. Mai tudasoddal persze, de 0 tudassal eselytelen, nem veletlen tanultad annyr regebben ezt a 2 tantargyat. Ha zseni vagy akkor meg semmi sem lehetetlen. Ugyhogy en a helyedben minnel elobbre terveznek,nehogy ugy jarj mint en. Ne hagyd magad lebeszelni,sem befolyasolni, es minnel hamarabb kezdj el keszulni annal jobban fog menni.
2016. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell természettudományos osztályba járnod, utolsó két évben kapod a lehetőséget, hogy járhatsz emelt biológia és emelt kémia, vagy emelt fizika érettségi előkészítőre. Ha odateszed magad, szorgalmas vagy és persze a felkészítő tanárok is komolyan veszik, akkor jók az esélyeid.
2016. jan. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!