Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki, orvosi és természettu...

Mérnöki, orvosi és természettudományos tárgyakon kívül mit érdemes az egyetemen milliókért kitanulni?

Figyelt kérdés
Matek, fizika, biosz, kémia nem az erősségem...
2015. febr. 13. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az úgy kellemetlen. Mert elsősorban a keresettebb szakmákhoz ezek kellenek. Pl infós vagy az általad említett mérnök. (de ott se mindegy milyen)
2015. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A felsőoktatás, pntosabban az első diploma továbbra is ingyenes, én eddig egy centet sem fizettem érte, leszámítva pár egyetemi jegyzetet, meg könyvet. Milyen milliókról beszélsz?
2015. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja. Kivéve pl. a gazdaságtudományi és jogi képzéseket ahol 200.000 + Ft egy félév csak a tandíj. Ezen felül nem mindenki egyetemvárosban él. lakhatás 50k/hó, kaja 30k/hó, utazás 10-20 k/hó. És akkor még nem szórakoztál stb.
2015. febr. 13. 13:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal sem a jogi, sem a közgáz képzések nem teljesen fizetősek... Jaa tanulni luxus? Megjegyzem 170 kilóméterre lakom az egyetememtől, a kollégium 12 ezer havonta, amit az ösztöndíj bőven fedez... Milyen ötvenről beszélsz?
2015. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem teljesen fizetős? Ja nem az 460 ponttól... Melyik földi halandó éri ezt el?

Akkor nagy mákod van, mert általában egy koli is 20+ ezer, de aki fizetősön van annak még ösztöndíj és kedvezményes koli sem jár, úgyhogy én inkább az 50 ezres albérlettel számolok és mindezt nehezen összekeresett pénzből, zsebből mert úgy reálisabb.

Milyen szakon vagy egyébként? És melyik egyetemen?

2015. febr. 13. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:

PTE ÁOK ÁOSZ.


Megjegyzem 500 pontos a rendszer, nektek csak öt tárgyból kell érettségizni, ráadásul pont azokból, amiket agyon nyomattak középsuliban. Le kell ülni és neki kell állni tanulni.

2015. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gazdasági szakokon is erős amúgy a matek...

Szóval ha azt is kihúzzuk a listáról akkor alig marad 1-2 szak. Nyelvi szakok talán.

2015. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért ilyen 20+ezres kolit ha nagyon keres az ember akkor talál. PL Debrecenbe a legdrágább 1 fős kolik, a legmodernebb helyen. Most meg nem mondom a koli nevét. Pl Szegeden 9000 forint a koli. Ha valaki fizetősön van annak 10000.(+-1-200 forint)

Nézzük... ha államis akkor kaphat szociális ösztöndíjat. Ahogy leírod, hogy ez mekkora teher és fizethetetlen, általában azoknak már olyanok is a szociális körülményük. De nem is kell olyan szociális helyzet. Mi pl átlagosan élünk, nem kell nélkülöznünk. Itthon anyám egyedül nevel, nyugdíjas, de a nyugdíja 140. És már csak én vagyok itthon, így ketten vagyunk. Tehát enm a legrosszabb. És így is csak 2 ponton múlott hogy kapjak szoctámot. Na de amit írtál az alapján még ha a legkevesebbet is kapja, kijön a koli. Na akkor ott is van a tanulás. ha a legjobb 46%-ban vagy a szakodon akkor tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz. Ismerek jó pár embert (köztük barátnőmet is) akik 20-25 ezer között kaptak havonta. Ebből pedig meg lehet élni. TEgyük hozzá, hogy szegeden még bérletet se kell vennie az államis hallgatónak, 90%-nak támogatott.(ismét szociális helyzet alapján) Mindenki kap 6500 jegyzettámogatást minden félév elején.

Ott van még a Bursa amit rengeteg önkormányzat osztogat az is egy olyan havi 5-10 ezer amiből akár már a jegy is megvan ha hazajársz néha a koliból.

tehát meg is van ha 40-45 ezer és még csak nem is kellet a legokosabbnak lenned. Kicsit az átlag felett.

Ha nem államis vagy akkor max szoctámot és bérletet nem kapsz, a többi jár. És ha abból az árból indulok ki ami Szegeden vannak akkor egész jól meg lehet élni belőle.


Na de tegyük fel, hogy tényleg okos vagy nagyon. Akkor ezek mellé ott van pl a köztársasági ösztöndíj és társai. Ha valaki okos + a korábbiak egy olyan havi 100 is meglehet, hanem több.


Az hogy van 1-2 szak ahova nem is lehet annyira könnyen bekerülni, mert szinte alig van államis hely, akkor olyanra kell menni ahol van. Azért nem sok olyan van ahol kevés van. Jog, gtk, meg 1-2 btk szak. A többin bőven van. Csak van ami felkapott, de legtöbbször azzal érsz a későbbiekben a kevesebbet a munkaerőpiacon. (rengeteg btk szak pl) Itt magasak is a ponthatárok mert felkapott. Akkro olyan kell ami megéri és könnyű bekerülni. LSD természettudományok, infó, mérnök... Persze itt bent maradni nem olyan mint egy magyar szakon. Na jó a magyar szakot ne is vegyük figyelembe mert ami ott megy az vicc...


De ha mégse vesznek fel államira, mehet az ember fizetősre. Arra ott van a diákhitel. TUdom én se szívesen venném fel, viszont akkor az ember már felelősen dönt és olyat választ amivel nevetve visszafizeti.

2015. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha a továbbtanulásban fontos tárgyak egyike se az erősséged, akkor nem csodálom, hogy a 460-at elérhetetlennek tartod. ne menj jogásznak. pont. vagy diákhitel. de inkább ne, van belőlük elég, sőt, sok. gazdálkodás? matek az egész, az is ugrott. menj valami anglisztikára vagy valami hasonló tömegszakra. 300 pont alatt be lehet kerülni államira. azzal megszenvedsz és lesz egy értéktelen diplomád. nem mindenkinek való az egyetem...
2015. febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simán el lehet érni annyi pontot, én 463!!! ponttal jutottam be orvosira. Aki jó tanuló volt végig, annak nem okoz problémát, aki meg h.ü.l.y.e, az fizessen csak milliókat. Bírom amikor a ponthatárokat hibáztatják, nem saját lustaságukat...
2015. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!