Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami minimum ponthatár alá...

Állami minimum ponthatár alá nem mennek, inkább el sem indul az adott szak?

Figyelt kérdés
Gazdálkodási és menedzsment szakra az állami minimum 448. Nekem egyenlőre ha megfeszülök sem lesz ennyi pontom. Ettől függetlenűl megjelölöm hátha segít vmi csoda csak érdekelne hogy azért 1-2% esély van-e arra a csodára?! :)
2016. jan. 30. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én azt hallottam, hogy az alapelv, hogy a szakra felvettek legalább 10%-a legyen állami ösztöndíjas. Ha ez nem sikerülne, akkor módosíthatják lefelé is az állami ösztöndíjas képzés központi ponthatárát.
2016. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Államin nem, de éppen ezért viszonylag kevés helyen van államin meghírdetve.
2016. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, amit az első állított, mert van olyan főiskola, ahol senkit nem vettek fel államira statisztika szerint, de fizetősön harmincan csinálják ezt a szakot.
2016. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha lehetne ilyet csinálni, akkor értelmét veszítené a központi ponthatár. Mi a francnak határoznának meg egy minimumot, ha utólag módosítják?


Bár az tény, hogy igazából tényleg nincs értelme a központi ponthatároknak, hagyni kéne természetesen kialakulni a ponthatárokat. De most olyan kormányunk van, amelyik mindent túl szeretne szabályozni.

2016. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tavaly a gyógyszerész szakra az előre meghirdetett központi ponthatár 400 pont volt, végül 380-tól vagy mennyitől vették fel a hallgatókat. Szóval mehet lefelé is.
2016. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ha lejjebb viszik, arról nem egy intézmény fog dönteni, hanem központilag dől el.
2016. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit talán javult a hangulatom, talán van remény a csodára.

Egyéni szoc problémám de mivel estin, munka és gyerek mellett érettségizem idén így az egyetlen plusz pont esélyem a nyelvvizsga. Emelt érettségi meg se próbálom idén mert az ahoz szükséges tananyagot nem kapjuk meg magántanárra meg se időm se pénzem :/.

Minden esetre bizakodom hogy csak lejjebb csusszan a ponthatár ha nem akkor marad az érettségi utáni pontgyűjtés :D

2016. jan. 30. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha gyereket nevelsz, akkor olvass utána, hogy adnak-e plusz pontot, mert ahogy olvastam erre is lehet kapni, de lehet nem jól tudom.

[link]

Ezt felviről töltöttem, olvasd el, és keress még infókat erről!

2016. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy. Viszont sajnos drága jó államunk szerint egy 7 éves gyermeket már nem kell nevelni :D. Végülis jogos, ennyi idősen már neveli az ovi-suli meg az élet. Lényeg hogy 3 éves korig jár a plusz pont, illetve egész pontosan addig amíg anyuka GYES-en van.
2016. jan. 30. 17:44
 10/12 anonim ***** válasza:
455-ről vitték le 448-ra a ponthatárt az idén. Ebben a felvételi évben ez már nem fog lejjebb menni. Az az állami szándék, illetve így egyeztek meg a hallgatói önkormányzattal, hogy az összes felvett legalább 10-15%-a tanuljon állami ösztöndíjasként ezen a szakon. Ha ez nem valósulna meg az idén, akkor esetleg jövőre módosíthatják a ponthatárt. De az idén biztos nem, és mivel most vitték lejjebb, szerintem jövőre sem lesz kisebb a pont.
2016. jan. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!