Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát ajanlanátok?...

Milyen szakmát ajanlanátok? Lánynak mérnök? Tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Így kemény 2 héttel a leadási határidő előtt még mindig nem nagyon tudom mit akarok, szerintem elég széles képem sincs a lehetőségekről.

Mérnöki pályán gondolkozom, de nem tudom hogy van e hozzá elég szorgalmam és ráadásul úgy hallom rengeteg tanár át sem igazán engedi a lány hallgatókat vagy esetleg ha az illető nagyon vágja a témát akkor sem kap hármasnál jobb jegyet.

Matek-fizika faktos vagyok, 4-5-re tudom a dolgokat, de nem igazán szeretek tanulni. Rajzolni nagyon szeretek, jó is vagyok, de abból nem lehet megélni.

A tanári pályán is gondolkodom, eddig az tűnik legjobbnak, csak az meg 12 félév, ami rengeteg.

Mit ajánlanátok, vagy mi az amit nagyon nem?


(logisztikai mérnök, formatervező mérnök, mérnök menedzser, gépészmérnök, esetleg valami programozással kapcsolatos dolog? Bár amennyi tapasztalatom van benne, valószínűleg esélyem sem lenne a fiúk mellet)


2016. jan. 30. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Az, hogy lány vagy, annyit jelent, képes vagy gyereknemzésre. A mentális képességeidről, munkamorálodról, érdeklődési körödről az égvilágon semmit sem árul el, egyáltalán nem kellene, hogy bármilyen formában is ez befolyásolja, mit tanulj és dolgozz később.


Ha valaki ennyire tanácstalan, én azt szoktam javasolni, hagyjon ki egy évet, mert 99%, hogy rosszul választ, aztán csak fogynak az államilag támogatott félévek, de nem is meri otthagyni a szakot.

Vagy próbáld meg a maradék két hétben kitalálni, mit dolgoznál. Ehhez vannak tesztek, vagy csak írd össze, mi volna fontos a munkahelyedben.

2016. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, jó esetben ennyit jelentene, de nagyon sokszor hallom, hogy egy nő mérnököt nem vesznek fel, attól függetlenül hogy mit tud. Csak mert nem egy női szakma a mérnök.

Ezen az egy év halasztáson én is elgondolkodtam. Bár a tanításhoz nagyon lenne kedvem, csak az előtte lévő 6 évhez nincs :D

2016. jan. 30. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Építészmérnök? Nőket is ismerek akik ott végeztek, 2t is. Van benne rajz és mérnöki is. :)
2016. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az még érdekelne is :) de nem tudod, el lehet helyezkedni vele?
2016. jan. 30. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
A 2 nő közül csak az egyikkel vagyok kapcsolatban, de ő már a gyereke 2 éves korában visszament felàllàsban dolgozni, nagyon várták vissza. (Bp.)
2016. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem szeretsz tanulni a mérnököt nem ajánlanám. A legjobb mérnökképzőkben sokat kell tanulni, meg nehéz is.

Menj el tanárbak, köss a KLIK-kel ösztöndíjas szerződést, ami akár havi 75000 Ft-is lehet, plusz még a tanulmányi ösztöndíjad az egyetemtől.

2016. jan. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, hogyha 2 héttel a leadás előtt még nem tudod, hogy mit akarsz, akkor ne menj tanárnak. Egy életre megutáltatják veled a két szakodat, amennyiben nem imádod őket rajongásig. Nekem két, elég húzós humán tárgyam van és egy jobb egyetemen, nálunk kiszórták az első félévben a hallgatók majdnem felét. Tanárnak lenni/tanulni nem úgy megy, hogy a hasadra csapsz. Tudnod kell, hogy valószínűleg sosem fogsz annyit keresni, mint egy másik, diplomás ember, pedig gyakran többet tanulunk náluk. A diákok nagy többsége gyűlöli a tanárát és a szülők pontosan ugyanígy vannak.Tehát 0 tisztelet.

Az pedig, aki azt mondta, hogy mennyire jó a KLIK-ösztöndíj, valószínűleg még életében nem olvasta végig a feltételeit.

A 12 félév nagyon soknak tűnik, de amennyiben csak általánosban tanítasz, máris csak 10. Ezekből 1 év a hosszú gyakorlat egyébként.

2016. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, de szeretnék gimiben tanítani. Az egy év gyakorlat nyílván rövidíti, de akkor is 6 év mire végzek :D ezzel amúgy nem értek egyet, hogy diák - szülő egyaránt utálja a tanárokat, én nem járok különösebben erős suliba (persze nem legalja) de itt nincs rossz viszony a két fél közt. Az öcsém egy elég erős gimibe jár, ott még még jobb. Szóval szerintem ez inkább attól függ, hogy hol tanít az ember.

Nem most jutott eszembe a tanári, csak a hosszú tanulás tárt vissza tőle. A fizetés annyira nagyon nem érdekel, nem célom hogy dúsgazdag legyek.

Ha feltehetek ilyen kérdést, akkor te hogyhogy tanárnak tanulsz ha ilyen rossz véleménnyel vagy róla? :D ELTE amúgy? Ott a tutimeghúzós vizsgáktól tartok egy kicsit...

2016. febr. 5. 06:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért szeretnék tanár lenni? Az, amit leírtam fentebb egy meglátás, tények, amelyek általánosságban gondolok és mindennek ellenére azért szeretnék tanár lenni, mert sehogyan máshogyan nem tudom elképzelni magam 20-30 év múlva. Egyszerűen imádom a gyerekeket és szerintem a "tiéd csak az marad, amit másoknak adsz". Szerintem pedig semmi sem lehet több, annál hogyha tudást adsz másoknak. Jó lehet formálni egy ember személyiségét, gondolkodásmódját és véleményét valamiről. Plusz rengeteg rossz, a pályára alkalmatlan tanárom volt és én szeretnék más lenni.

A hosszú képzési időtől pedig ne félj. Ez azért van így, mert magasan képzett tanárokat bocsájt ki pl. az ELTE (igen, oda járok). Sokat várnak tőlük, mivel pontosan azt a sztereotípiát akarják eloszlatni a tanárokról, hogy oda csak az megy, akit máshová nem vesznek fel.

Emellett ez próbára teszi a kitartásodat is. Csak az fejezi be a 12 félévet, aki tényleg ezt szeretné (általában).

Én mondjuk az egyetemről csak jót tudok mondani. Igen, nagyon nehéz, de megoldható és érzed magadon egy idő után, hogy igen, képes vagy rá. Először rémisztő, amit kér egyes tanár (méltán híres és csodálatos tanár, pl. Németh György), de így adják át maximálisan a tudásuk egy részét. Persze, vannak olyan tárgyak, amin 40-50-60%-os a bukási arány, de azt meg kell próbálni újra és újra és jobban kell akarni mindig, mint elötte.

Ha van valami kérdésed, nyugodtan írhatsz nekem és szívesen válaszolok :)

2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Leginkább nálam is az játszik, hogy másként nem nagyon tudom elképzelni magam. Érdekelnek az emberek, hogy hogyan fejlődik egy egy személyiség az évek alatt, hogyan hatnak egymásra, és mivel szeretem a matekot, szeretném megmutatni másoknak is, hogy messze nem olyan bonyolult, mint aminek tűnik. Engem inkább a jó példa motivál, mert az utóbbi 3 matektanáromnál jobbat nem könnyen találnék, de látom hogy az alapmatekos tanár például mit ront el a tanításban, a számonkérésben. Meg amúgy is szeretek magyarázni, bár nagyobb társaságban általában csöndes vagyok. Talán inkább csak azért, mert ha más beszél, akkor én minek :D De sok jó visszajelzést kapok, mikor segítek valakinek tanulni, úgyhogy remélem nagyobb csoporttal is menne.

Szóval azt hiszem eldőlt, azt jelölöm meg első helyen. Ha bármi jó tanácsod van így előre, azt megköszönném :D melyik tárgy amin nagyon durva vizsgák vannak, melyik ahol nem kérnek annyit számon vagy bármi hasznos infónak örülnék. Nem tudom mire van szükség a túléléshez :D (nyilván nem csak arra játszanék hogy görbüljön persze)

2016. febr. 12. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!