Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be lehet nyújtani többször is...

Be lehet nyújtani többször is kreditelismerési vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Most elsőéves vagyok, feltétellel elfogadott mesterszakra akarok jelentkezni, szóval 15-15 kredit kell bizonyos tárgyakból. Ezt majd egy kreditelismerési vizsgáló bizottság fogja bírálni - megvan-e a 15-15 kredit, abból a tudományágból van-e, amiből kell. A kérdésem, hogy lehet többször is vizsgáltatni a bizottsággal, hogy megnyugodjak, hogy jó tárgyakat vettem fel pluszba és ne 3,5 év múlva derüljön ki, h mindent elb*sztam? Egyébként az elte ppk bizottságáról lenne szó. Ha valaki volt hasonló helyzetben, légyszi írja meg. És ne írjátok, h a titkárnőt kérdezzem, mert teljesen felesleges.
2016. febr. 2. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, miért kellene többször is beadni egy kérelmet. Miután elbírálták, kapsz egy hivatalos választ. (ha nem, akkor követeld ki.) Ha neked kedvező a válasz, akkor elteszed egy hét lakattal őrzött páncélszekrénybe, hogy meglegyen, és ha valaki kétségbe vonja, hogy elfogadhatók a kreditjeid, akkor lobogtathasd a határozatot.

Ha neked valami miatt nem fogadható el a határozat, akkor meg utánajárhatsz, hogy miért nem, illetve még fellebbezést is benyújthatsz.

2016. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért kéne, mert például érdekelne, hogy megfelelnek-e a pluszban feltett tárgyaim a meghatározott tudományágaknak. Mert nagyon nagy az átfedés a tudományágak közt. (pl. kultúratudomány-antropológia) Nem tudom, hogy ha fölveszek egy tárgyat, amiben mindkettő benne van bizonyos mértékben, melyik kategóriába sorolja a bizottságban ülő nagyokos. Megkérdeztem a tanáromat, ő sem tudná besorolni valamelyikbe, mert mindkettő benne van. És van 7 tudományág, az elég sok kredit. De ha nem az utolsó pillanatban tudom meg, hogy mennyire passzolnak a felvett tárgyaim, akkor még tudok javítani a dolgon. De ha közlik velem, miután elvégeztem a szakot, fölvettem plusz 60 kreditet, kidobtam 200 e forintot, hogy szarul vettem föl a tárgyaiat, nem teljesen illeszkedik a tudományágba, f***om se tudja, de nem tetszik a szeretve tisztelt bizottság tagjainak, akkor az felettébb kellemetlen érzéssel töltene el. Főleg, hogy nagyon be akarok kerülni erre a mesterre. Még azt sem hajlandók elárulni, hogy lehet-e egy tárgyat két tudományágba beszámítani. Mert pl. ami antropológia, az rendre ugyanannyira kultúratudomány is általában. Ilyen erővel felveszek 15-15 kredit tárgyat, amibe van mindkettő, és azt mondják, h ez 30 kreditnyi antro, 0 kreditnyi kultúra. Szal kb. egy ilyen eljárási módszerrel úgy baszhatnak ki velem, ahogy akarnak. Ezért legszívesebben félévente vizsgáltatnám, hogy tudjam, hogy minden rendbe megy. Ezért kérdezm, hogy ezt lehetne-e többször is.
2016. febr. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!