Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 33 évesen elkezdenétek még az...

33 évesen elkezdenétek még az orvosit, ha mindig is erre vágytatok volna?

Figyelt kérdés
Érettségi után nem volt rá lehetőségem, mert dolgoznom kellett. Mostanra vagyok olyan stabil, hogy beleférjen. Na, de ilyenkor már nem késő? Orvosisok, van ilyen idős évfolyamtársatok? Nem röhögnek ki, ha mennék?
2016. febr. 3. 14:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem a 18 évesek véleménye érdekel ebben, hanem a tanároké. Nem tűnik esélytelennek a szemükben, aki ennyi idősen megy vizsgázni?
2016. febr. 3. 15:13
 12/26 anonim ***** válasza:

Olvasd el a "Miért volt nehéz a kezdet" részt.

[link]

2016. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
#5 nem a bekerules a legnehezebb, hanem a bennmaradas! Ha idő pénz nem számít akkor bátran... Persze mindig van aki kellően eltökélt és szorgalmas. De élsportolót se nagyon találsz aki kihagyással 15 évet és újra az élvonalba kerül
2016. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
Jól van 71-es, te is elvégezted, más is el tudja. Nem kell lebeszélni senkit.
2016. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem, lebeszélni kell hanem reálisan felmerni. 33 éves, gondolom évekig nem tanult, tehát először az alapokat kell megszerezni. Majd ha sikerül bekerulni minimum 6 év tanulás az alapig majd újabb 5-6 év egy szakvizsgaig, miközben egy kórházban halálra ugyelheti magát. Nem mondom hogy lehetetlen, de biztos hogy sokkal több erőt eltokeltseget igényel mint 20 évesen. Ha sikerül minden tiszteletem az övé lesz.
2016. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Bocsánat most láttam hogy biosz kémia diplomád van, akkor valamivel könnyebb, de így se lesz setagalopp. Az első két három év a legnehezebb. Sok sikert és kitartást kívánok!
2016. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt írta biosz-kémia vonalon van már diplomája, tehát belehalni nem fog.

Bízzunk benne, hogy sikerül. Én sem tervezem megállni a 2. diploma után, már kinéztem mi tetszene, minek lenne haszna még. Személy szerint elhivatottabb vagyok, mert jobban átlátom a lehetőségeimet, mint amikor 18 évesen jelentkeztem.

2016. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj bele! Ha ez lenne az álmom, és meglenne rá a lehetőségem, semmi nem állítana meg.
2016. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó olvasni, hogy vannak ilyen emberek! Vágj bele, 33 évesen fiatal vagy. Sokáig tart a képzés, de ez tényleg nagy álom. Már közben is nagyon büszke lehetsz magadra, hogy belevágtál és küzdesz az álmaidért. Ha munka mellett meg tudod oldani, akkor szerintem nincs akadálya. Sok sikert!
2016. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nagy bölcsesség a "soha nem késő nekikezdeni az xy dolognak", de őszintén, szerintem te is érzed, hogy megcsúsztál ezzel eléggé, másképp nem tetted volna fel a kérdést.


Az orvosi egyetem alapból 6 éves. Tegyük fel, nem megy minden elsőre, 7 év alatt befejezed. Akkor jön még a rezidensség, szakorvossá válás stb, mire ténylegesen orvos leszel már 45 körül leszel. Oké, hogy jó pap is holtig tanul, de szerintem te erről lekéstél.


Meg téged most 6 évig amíg egyetemre jársz, ki tartana el? Plusz, gondolom az oktatást is neked kéne már fizetned. Nem röhögne ki senki, de inged-gatyád rámenne.

2016. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!