Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha félárva vagyok akkor...

Ha félárva vagyok akkor hátrányos helyzetű?

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt így félárva vagyok már régóta. Apám diplomás pilóta volt most nyugdíjas. Most akkor én hátrányos helyzetű vagyok vagy nem? A továbbtanulási többletpont miatt kérdezem. Apa nem igazán tájékozott ebbe de jó lenne ha megkapnám azt a +40 pontot.

18/L


2016. febr. 3. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Menjetek be a gyámügyhöz azt kérdezzétek meg. Mert igazolás kell erről, hogy hátrányos helyzetű vagy a gyámügytől vagy a jegyzőtől. Ha nincs határozatod/igazolásod, hogy hátrányos helyzetű vagy akkor nem az vagy. De ha az vagy és nincs határozatod róla,akkor be kell nyújtani a kérelmet a megállapításra.

[link]

2016. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincs határozatom róla mert eddig nem igazán foglalkoztunk vele. De akkor ezt kérelmezni kell hogy vizsgálják meg az ügyet?
2016. febr. 3. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy órát megér vele foglalkozni. Érdemes bemenni a gyámügyre és megkérdezni, hogy ki számít hátrányos helyzetűnek, mik a feltételei. És el tudod dönteni, te annak számítasz-e és ha igen akkor kérelmezni kell ennek megállapítását. Lehet ez a jövedelmi adatoktól is függ, ezért kellene utánajárni, hogy mik a feltételek.
2016. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A félárvaságot már kivették a többletpontra jogosító feltételek közül.


[link]


Hátrányos helyzetért kaphatsz többletpontot, de a félárvaság nem hátrányos helyzet. Annak nézz utána, hogy mi esik ebbe a kategóriába.

2016. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!