Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem sikerült a felvételi így egy évig most itthon voltam. Elvégeztem 1-2 tanfolyamot,hogy legyen valami szakma a kezemben.

Viszont idén újraérettségiztem volna, de aztán megláttam hogy mennyibe kerül az érettségi. Két tárgyból kellene. Egy emelt és egy közép. Plusz nyelvvizsga. De ennyit nem tudok kifizetni. :(

Most halasszak még egy évet és dolgozzak? Vagy próbáljam meg összeszedni a pénzt?

19L



2016. febr. 4. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én összeszedném a pénzt. CSak van otthon olyan cuccod, tárgyad stb. ami már nem kell. Vannak alkalmi plusz munkák, azokból a tárgyakból, amiből úgy is készülsz, vállalhatsz korrepetálást kisebbeknek, stb. Drága, de nem lehetetlen megoldani. Ha céljaid vannak, azért tenni kell. Tanultál már az érettségire?

Hogyhogy nem nézted meg előre, mennyibe kerül?

Eddig a szüleid tartottak el? Ebben nem tudnak segíteni?

2016. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Őszinte leszek, egyetemet végeztem ötösre,és nem rosszat nyelvizsgám van, 18 évet tényleg tanulásra szántam. Itt vagyok 27 évesen, fél évet külföldön voltam, haza jöttem, hogy dolgozok szakmámba, 105 ezer forint a nettó fizum mint közalkalmazott, a bürokrácia hálójában vagyunk . Na mármost közbe megcsináltam előző évben 5 hónap alatt a kamionos jogsit, és inkább keresek abba munkát egy külföldi cégnél. Apum hegesztőként szakmunkás sulival 6- szor annyit keres mint én itthon diplomásként. Én mostani fejemmel nem tanulnék egyszer kiszámoltam, 6 év alatt elment 6 millió forint az oktatásomra a szüleimnek, plusz amit nem kerestem meg ! Egyszerűen magyarországon nem éri meg tanulni, orvosnak gépészmérnöknek ilyeneknek igen. Elgondolkodnék valami felszolgálói pályán, vagy ápolói és külföldre menni vele, esetleg egy műkörmos tanfolyamot csinálni, rokon kislány ausztriábaqn havi 2-300 eurot összeszed zsebpénzként a műkörmözésből.
2016. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért vannak olyan diplomák azon a kettőn kívül is, amit megéri megcsinálni. Én kb. 10 év pincérkedés után mentem egyetemre és fordított a tapasztalatom. Megdöglöttem a placcon azért, amit most napi 4 órában ülve keresek. Én a fejre szavazok a láb helyett! N31
2016. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ mit szeretnél tanulni. Mennyit kereshetsz később vele. Van ami simán megéri, leginkább a műszaki, informatikai és a természettudományok. Ha ilyesmiben gondolkozol mindenképpen a sulit javaslom. Egyébként 2 okj-t ingyen el lehet végezni az sem hülyeség (bár lehet ezt már megtetted). De ha bölcsésznek mennél akkor lehet hogy egy szakmával jobban járnál. Vannak elég jók amivel tényleg jól lehet keresni. :) Szóval hajrá. A pénzt meg valahogy össze lehet szedni, szerintem így is találnál valami munkát amiből összejön.
2016. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
#2: ne az alapján általánosíts, hogy Te gyenge diplomát szereztél.
2016. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak ugye a jelentkezés határideje február 15. Addig nem tudok összeszedni ennyi pénzt.

Amúgy pszichológiára,gyógypedagógiára,vagy anglisztikára(később könyvfordítás)mennék. Azt tudom,hogy nem Magyarországon szeretnék dolgozni,mert itt nem lehet megélni.

Orvosin gondolkodtam,de a kémia miatt elvetettem,mert nem megy.

Most van egy oklevelem,mint esküvő-és rendezvényszervő. Mellette angol megy felsőfokon és most készülök a középszintű franciára. Tudom nem sok. De nem tudom mit tanuljak :/

2016. febr. 4. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:

De nem is kell, hogy február 15-ig legyen meg rá a pénz. Beadod a jelentkezést és az okmányokat (ha közben sikerül megszerezni őket) azokat feltöltöd később.


Nekem sem volt még meg a nyelvvizsgám amikor beadtam a jelentkezésemet 2 éve.

2016. febr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: Köszönöm, de úgy értem, hogy középszintű érettségire való jelentkezésnél ki kell fizetni a 17 ezer forintot. Emelt szintnél pedig csekket kapok. De azt nem tudom meddig kell kifizetni. A nyelvvizsgát azt később fizetem,mert még ráérek kicsit.
2016. febr. 5. 11:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyenge diplomát szereztem, nézz utána az erdőmérnöki képzésnek, 100 ezer a fizum, 40 év után lehet 200 ezer nettóm majd. Ja és aki bekerül egy állami erdészetbe a kis királyságokba na az jól kereshet, lopással. Aztán ha seggbe rugják mint a veszprémieknél a fél csapatot, mert milliárdok eltűntek akkor meg sírnak. Pl. most beszéltem egy sráccal mélyípétőként végzett itthonn 200 netót keres, tanulja a németet, mert 3000 eur netót kínálnak neki ugyan azért a melóért. De soha nem foglya elérni azt a szintet amit kérnek, mert napi 12 órát melózik....
2016. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok, és anélkül, hogy újraérettségizz esélytelen a bekerülésed? (nem tudom milyen szakra jelentkeztél).

De egyébként semmibe sem kerül beadni a jelentkezésed, később pedig még van időd vacilálni rajta. Hátha közben még jól is alakul a helyzeted, de ha most nem adod be akkor tényleg elveszik ez az egy éved.

2016. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!