Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden rossz, az egész életem...

Minden rossz, az egész életem borzalmas! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok 6.-ban jó tanuló voltam meg az előtt is (4-5) de most félévkor 4db 2-esem lett, csomó hármasom.az évvége már beleszámít a továbbtanulásba!nagyon fontos!de egyszerűen nem megy....de azabaj hogy ez ki hat mindenre.pl.a tanárok máshogy tekintenek rád,szüleim is mérgesek..minden nap vagy 5x megkérdik hogy tanultál?tanultál?ilyan idegtépő.tudom hogy ők csak jót akarnak ,de akkor is....azt mondják hogy ha nem tanulok akkor nem fogják felújítani a szobám (most költöztünk és tavasszal újítanák fel a szobáunkat)annyira várom de ők ezzel "fenyegetőznek".

2.úgy érzem mindenki jobb nálam,minden szempontból.jó vannak olyan dolgok amiben jó vagyok de abból is jobb nálam egy csomó ember!

3.nincsenek igaz barátaim.egy se nem hogy több!úgy érzem hogy pár ember csak kihasznál....hajlamos vagyok nagyon kedves lenni ,és ezt sokan nem viszonozzák.

4.úgy érzem minenkinek jobb mint nekem..nekünk van házunk meg azért jó az anyagi háttér is viszont pl.a barátnőméknek nincs is házuk..albérletben laknak.és nem keresnek többet mint az én szüleim mégis sokkal többet mennek el vásárolni ,állatkertbe stb. Nekem ez nagyon rossz érzés ..ő sem az igaz barátom ,soha nem is lesz az.elegem van.


Úgy érzem senki nem ért meg.senkinek nem hiányoznék ha meghalnék.legalább egyel kevesebb!max a csaladomnak 1hónapig de utána el is felejtenének. Nagyon rossz hogy minden így van !!!!régen sokkal jobb volt..van egy másik "barátnőm" aki az oszt.társam sokkal tiszteletlenebb mint én mégis mindenki jobban szereti.tök bunkó mégis őt bírja jobban minden tanár.nem értem.attól hogy ő 4-5 tanuló én meg rosszabb attól ő mitől több???az iskolai eredmény csak egy szám ,mégis az alapozza meg az egész életed.


Hogyan legyek jobb?mindenki élete jobb nálam !lehet hogy nem így van de én így érzem.mért születtem meg?olyan szerencsétlen az egész életem!mit tegyek?van még kiút?esetleg agykontroll segít? Vagy valami?ha változnának a jegyeim akkor jobb lenne az életem?

13/L


2016. febr. 5. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne gondolj ilyen butasagra, hogy nem hianyoznal senkinek. Ha a szuleidnek nem lennel fontos, biztos lehetsz benne, hogy nem foglalkoznanak a tanulmanyaiddal! Nem erdelelne oket, hogy mi lesz beloled. Jol latod, ha tanulnal, visszaszerezhetned az onertekelesed es masok is maskepp tekintenenek rad, a szuleid, a tanaraid, az osztalytarsaid. Bizonyitsd be, elsosorban magadnak, hogy kepes vagy ra es mindenki buszke lesz rad. Foleg te magad! Es keress magadnak hobbit, nem csak a baratokkal valo logas toltheti ki az eletedet. Kezdj el valamit csinalni, ami erdekel, sport, zeneiskola, kezmuveskedes, nyelvtanulas...stb. Fel a fejjel! Mindenkinek vannak hullamvolgyei, ezen tul kell lendulni. Ha valamilyen csapatba bekerulsz, sport, enekkar...uj emberekkel kothetsz baratsagokat, nemcsak az iskola letezik. Raadasul nemsokara kozepiskolas leszel, uj lehetosegek, uj kapcsolatok.
2016. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ .sokat segítettél:) igazad van :) ahogy ezt elolvastam ugy éreztem hogy nagyon jót mondtál.köszönöm .egyébként van hobbim.(rajzolok és táncolok)megegyszer köszönöm :)
2016. febr. 5. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát erre mondják, hogy mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak.

Nézd, nem tudok mit mondani, 13 évesen valószínűleg nekem is az volt a bajom, mint most neked. De hidd el, elmúlik, csak ne add fel és küzdj azért, ami fontos neked :)

2016. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. febr. 5. 19:37
 5/10 anonim ***** válasza:

"attól hogy ő 4-5 tanuló én meg rosszabb attól ő mitől több???"


Már a mondatban benne van a válasz... Szövegértés és matek hogy megy? (Gondolom szarul, ha ezt a mondatot össze tudtad tákolni...)


Látom, az előző válaszolók engedékeny tipusúak, de ez nem vezet sehova. Az, hogy csak kifogásokat keresel, meg megpróbálod magadnak bemagyarázni hogy miért nem megy, elárulom zsákutca!


A kiút az, hogy szembe kell nézni a problémákkal, és megoldást kell találni, ha boldogulni akarsz a továbbiakban.


Tanulni kell sokat. De nem mindegy hogyan, mit, és milyen módszerrel!


Fel kell tenni magadnak a kérdést:


1. Milyen módszerrel sajátítom el a tananyagot?

2. Kellően hatásos -e ez a módszer?

3. Hogyan lehetne javítani, hatékonyabbá tenni?

4. Van -e olyan tárgy, ami kimondottan érdekel, és szabadidőmben is szívesen foglalkoznék vele?

5. Elegendő -e a tanulásra és a házi feladatokra fordított idő?

6. Kényszeresen, vagy örömmel állok neki a feladatoknak?

7. Vannak -e célkitűzéseim, ha igen melyek ezek?

8. Miért tanulok, mi célból, mire lesz jó nekem ez?

9. Milyen jövőt szeretnék?



Javaslom, ezeket a kérdéseket vedd fontolóra, gondold át az egészet alaposan, és ennek tükrében változtass taktikát!

Ez a helyes célravezető út! Minden más csak süket duma...

2016. febr. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz!a szövegértés jól megy!egyébként úgy értettem hogy emberileg attól ő miért jobb ?

Az előző kommentelők többet mondtak mint te!és ők legalább jobb kedvre derítettek .van igazság abban amit mondasz de nem sok.azért köszi a választ !

2016. febr. 6. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 te aztan tudsz lelket onteni egy 13 eves elkeseredett lanyba! Amiket leirtal, tenyleg egy gyereknek szantad? Komolyan feltetelezed, hogy valaki 13 evesen ilyen jovokeppel rendelkezik??? Gondolom te felnott fejjel mar igy gondolkodsz, vagy igy szeretnel. Mar biztosan igazgato vagy valahol, nulla empatiaval.
2016. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2016. febr. 6. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Most azt kéne eldönteni, hogy a kérdés célja mi. Ha az a cél, hogy vígasztalást kapjon a kérdező, akkor az én válaszomat nem kell tekintetbe venni.

Amennyiben megoldásokat keresünk a problémákra, úgy viszont csak az én válaszom a helyes.


Mellesleg amit írtam, nem véletlen írtam, és csakis olyat, ami igaz. Nyílván 13 éves fejjel ennek fontosságát nehéz megérteni, és átlátni. Úgy gondolom, tanácsként viszont hosszú távra hasznos, azért is, mert általános iskolában egy csomó mindenre nem tanítják meg az embert.

Sokszor pedig a problémák gyökere ide vezethető vissza, legalábbis a tanulástechnikát illetően biztosan.


Csak hogy egy példát említsek: Hallani, hogy milyen silány a mai diákok szövegértése, matematikatudása, fizikai gondolkodásmódja, emellett a nyelvtudás is borzalmas. Ezek a megállapítások egyébként általánosságban is igaz, a felsőbb évfolyamokra. Azt is hallani, milyen nehéz teljesíteni a követelményeket, már általános iskolában is, meg hogy túl vannak terhelve a diákok. (Itt nyílván oktatáspolitikai hibák is vannak, de ebbe most ne menjünk bele).

A tanárok csak számonkérnek, olykor nagy szigorral, de azt általában nem mondja el egyikük sem (nekik sem biztos, hogy tanították), hogy az a szerencsétlen 13 éves diák hogyan tanuljon.


Nem adnak technikát, nem adnak módszert.

Elfogadják, hogy bizonyos emberek képtelenek megtanulni egy verset, vagy analfabéták alapvető matematikai számolásokhoz.

Pedig minden készség fejleszthető, és ez az, amire nem hívják fel kellő mértékben a figyelmet. Nem adnak módszert arra, hogyan fejleszthetők bizonyos képességek, nem árulják el, hogyan tegye a diák hatékonyabbá tanulási munkáját.


Én ezekre a gondolatokra (melyek látszólag haszontalanok, viszont kétségtelenül az igényes munka része kell legyen) próbáltam utalni a kérdezőnek javasolt kérdések által.


Hogy a kedves kérdező ebből mennyit tud vagy akar hasznosítani, az már kizárólag az ő saját dolga.


Válaszaimból nyílvánvaló, hogy a kezdő lépésekhez vezető

helyes utat megadtam, így részemről a témát lezárom.

Nem célom kötekedni és veszekedni senkivel, járja mindenki saját útját.

2016. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát ebben teljesen egyet értek!én azt nem értem hogy pl.a történelmet mért gozták előrébb 4 évvel?kereszatanyukám tanult velem törit és mondta hogy ezeket ők 11.-ben tanulták!szerintem ez nagyon durva.és bocsánatot szeretnék kérni mert te is jót akarsz nekem és lehet hogy nem az én "nyelvemen"mondod de igaz amit állítasz.köszönöm mégegyszer.és igen ez így van:a tanár feladja a leckét hogy tanuld meg.de mégis hogyan?és nem minden esetben jelenti azt hogyha valaki 2-est kap hogy nem tanult stb. Mert én is pl.nagyon izgulós vagyok dogáknál és emiatt is felejtek :( az is lehet hogy csak nem tanulta meg rendesen és elfelejtette...nálunk lett volna ilyen tanulási technika tanítás de nem jött össze annyi ember és 4 embernek meg nem fogják megtartani :( mégegyszer bocsánat!
2016. febr. 6. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!