Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a tervemről?

Mi a véleményetek a tervemről?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt vagyok,és most kell dönteni,hogy hova adjam le a jelentkezésemet.

Sajnos elég elvont személyiség vagyok,így valószínűleg magyar bölcsész szakra megyek és a filozófiát veszem fel mellé másiknak.Viszont ezzel nyilván nem sok esélyem van a megélésre,ezért arra gondoltam,hogy előtte(ha nem sikerülne a felvételi),vagy utána elvégeznék egy 1 éves okj-s gyógymasszőr képzést.Már kiskorom óta én masszírozom a családot,úgyhogy szerintem lenne tehetségem hozzá,illetve az emberi testtel sincs semmi problémám,csak azt nem tudom,hogy mennyire éri meg.Ha Pestben gondolkozunk,akkor szerintetek lenne akkora bevételem,hogy el tudjam magam tartani?

Természetesen mellette igyekeznék a szakomhoz kapcsolódó munkát is találni pl. szívesen kipróbálnám magam az újságírásban/írásban,szívesen lektorálnék/fordítanék könyveket stb,viszont ezek nem igazán biztos munkahelyek:/

Előre is köszönök minden válasz és a jóindulatú kritikákat is:)



2016. febr. 6. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
*választ
2016. febr. 6. 15:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Elismerésre méltó, hogy ilyen fiatalon van valami elképzelésed egyáltalán, hogy mi szeretnél lenni. Nem pedig egy végső megoldást kérsz így ismeretlenül mint ahogyan sokan, hogy mondjunk neki egy szakot mire jelentkezzen.

Ne érdekeljen az, hogy mások mit mondanak, hogy ebből nem lehet megélni. Mindenből meg lehet élni ha megvan hozzá a tehetséged és elég kitartó vagy. Akármelyik szakmát is választod arra törekedj, hogy közel a legjobb legyél a szakmádban. Hidd el, nincs annál jobb munka amit élvezetből csinálsz :)

2016. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Forest Walker válasza:

A terved kivitelezhető,azonban nem tudom hogy mint masszőr vagy mesterfokon diplomázott bölcsészként volna nehezebb az elhelyezkedésed és megélhetésed.

Az egyetem után taníthatsz magyart és filozófiát,tehát e téren sem lehetetlen a megélhetés.

2016. febr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Én is gondoltam rá,hogy megcsinálom a tanári mesterképzést,de a magyar mellé valami nyelvet választanék másik tárgynak,hogy tudjak nyelviskolában tanítani,viszont én gimiben/általánosban biztos,hogy alkalmatlan lennék a feladatra.Sajnos amilyen ma a tanárok helyzete az borzalmas(anyukám pedagógus ,szóval közelről érint a dolog.Megmondom őszintén,hogy tisztelem az összes tanárt,aki ilyen körülmények között képes továbbra is a maximumot nyújtani és a gyerekek érdekeit nézni.Én biztos,hogy régen feladtam volna.Szomorú,hogy idáig jutott ez az ország:( )

2016. febr. 7. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!