Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Értelmetlennek és valós...

Értelmetlennek és valós tudásszegénynek érzitek ti is az egyetemista létet?

Figyelt kérdés

Azt érzem h valójában semmit nem tudok amit eddig tanultam az egyetemen. Már mint elkeserítő és ijesztő h vajon majd diplomával a kezemben is így fogok e vélekedni. Vagyis h semmit nem tudok valójában. Eléggé lelombozza a kedvem az h az egyetemisták többsége azt tartja szemelött h éljük túl a vizsgákat. S nem azt nézik h tudjunk is vmit. Nem mindegy h a tanult anyag mivé válik. Már mint nem feltétlen lesz használható tudás

S én szeretnék érteni is ahhoz amit tanulok. De nem tudom hogy ezt h érjem el. Vmi más tanulási struktura kellene vmi plusz vagy nem is tudom

Nem akarok analfabéta diplomás lenni

Szeretném hasznosnak a mostani pár évem, szeretnék építeni rá. De nem tudom hogyan. Kérlek segitsetek

20L



2016. febr. 12. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Én is tudni akarom azt, amit megtanulok, nem csak a vizsgát akarom túlélni. Jó recept nincs, keményen kell tanulni, ismételni. Ez rajtunk múlik, nem máson.
2016. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem rossz egyetemre jársz. Én nagyon nem így tapasztalom.
2016. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahol egyet értek veled.

Engem kifejezetten bosszant mikor mást sem hallok csak azt a többiektől, hogy és miként puskáznak, mennyire nem érdeklik őket x és y tantárgy és csak azt szajkózzák mi szar meg mit nem akarnak. Éljék túl a vizsgákat, jöhet a következő buli meg igazából ha meglesz a diploma csinálni se sokat kelljen csak legyen pénz. Első éves vagyok de már most megtudnám saccolni néhány embernél h nem fogja elvégezni a szakját sosem. Én sem értem hogy ilyen hozzá állással miért jelentkeznek egyetemre? Ők választották azt a szakot amin vannak, ergo feltételezhetjük hogy ennek a választásnak oka volt.

Én pl pedagógia karon vagyok, itt szerintem pont hogy nagyon is fontos lenne egy bizonyos szintű elhivatottság, annyi önkritika és ambíció hogy ha már elkezdtük csináljuk végig tisztességesen, hisz ebből egyszer meg kell majd élnünk ( ha megtudunk jobb esetben) ott pedig szükségünk lesz a tudásunkra. Amit a fentebb említett morállal nem igazán lehet megalapozni.

Egyet értek azzal viszont, hogy ezért mindenki maga a felelős. Itt már tényleg magunknak tanulunk és a saját érdekünkben.

Néha engem is utolér egy olyan gondolat hogy biztos van e értelme egyetemen lennem, pénzt, időt, energiát belefektetni abba amit teszek. De ha már elkezdtem valamit, azt befejezem.

Szerintem, tanulj, gyakorolj, érdeklődj azután amit választottál, olvass a témában, légy tájékozott, fókuszálj azokra a témákra amik érintenek. Ha ezek után is értelmetlennek látod amit csinálsz akkor lehet hogy nem jó szakot választottál magadnak.

20L

2016. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!