Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tananyag terjedelmében, felér...

Tananyag terjedelmében, felér egy biológia és kémia középszintű érettségi egy átlagos egyetemi vizsgával?

Figyelt kérdés
Én idióta középszintű kémia és biológiára jelentkeztem, pedig felvételizhettem volna könnyebb tárgyakból is, de abból indultam ki, hogy egyrészt szükségem lesz a két tárgyra az egyetemen, másrészt szimulálni akartam az egyetemi állapotokat.Most aggódom, hogy képes lennék-e ezt mind kb. 80%-ra megtanulni, 3 hónap alatt.Vélemények?
2016. febr. 17. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az emelt szint közelebb van hozzá.
2016. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A egyetemi vizsgák nagyon különbözőek. Vannak nagyon könnyűek, amikre párszor átolvasod az órai jegyzetet és kész, vannak, amiből gyakorlati jegy van, ezért ugyan időigényes, de nem kell mindent fejben tartani, mert mindennek utána lehet nézni, és vannak tényleg nehéz vizsgák, amikre akár heteket is tanulni kell.

Én a legnehezebb vizsgáimra (kb. 4-5 db) 2-2 hetet tanultam non-stop. A gépelt kidolgozott tételsorom kb. 200 oldal volt hozzájuk. De azokat is túl lehetett élni - 4 vagy 5 lett mindegyik:)

2016. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szóval szerintetek ha mostantól napi 4-4 órát rászánok tantárgyanként-mert 1 hete kb. ennyit tanulok- megcsinálható?Sajnos nem kalkuláltam be, hogy a biosz tényleg terjedelmes.

2016. febr. 17. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A biosz még a könnyebbik része.

A kémia az igazán időrabló.

Sok mindentől függ (milyen alapjaid vannak, mennyire tanulsz gyorsan), de már úgyis lejárt a jelentkezés, már kár ezen agyalni. Tedd meg, amit lehet és reméld a legjobbakat!

2016. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!