Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből kell érettségiznie...

Miből kell érettségiznie annak, aki Magyarországra szeretne menni gyógyszerészeti egyetemre? Többi lent.

Figyelt kérdés
Felvidéki vagyok és Magyarországra szeretnék menni érettségi után. Tudom, hogy a gyógyszerészetihez főleg a kémia és a biológia a fontos, de úgy hallottam, hogy a kötelező tantárgyak (ami Szlovákiában angol, magyar, szlovák) és a biológia, kémia mellé Magyarországra a matek és a töri is szükséges. És azt szeretném kérdezni, hogy a matek feltétlenül szükséges vagy csak elég a töri? Szerintetek 7 tantárgyból nagyon sok érettségizni? Megéri?

2016. jan. 26. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországon a kötelező érettségi tantárgyak a magyar, matek, töri, egy nyelv plusz egy szabadon választható tárgy.
2016. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia :) a ahhoz, hogy bekerülj gyógyszerésznek nem szükséges a matek és a töri. alapjában Magyarországon mindenki érettségizik matekból, magyarból, töriből, 1 nyelvből, és 1 választhatóból. nekik ez a kötelező. de az, hogy neked ebből az 5ből nincs valamelyik az nem számít. neked az a lényeg hogy biológiából és kémiából vagy fizikából legyen emelt szintű érettségid. tehát elég lesz ezt a kettőt emelt szinten leraknod itt Magyarországon.

sok sikert hozzá.

2016. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. febr. 12. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!