Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy egy gyerek nem végezi el végig az általános iskola 8 évét, hanem mondjuk 6. osztály helyett már középsulizik?

Figyelt kérdés
Volt egy ilyen osztálytársam, de már nem emlékszem pontosan mikor is ment el, csak hogy kimagaslóan okos volt. Hogy van ez?

2016. febr. 20. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
6 osztályos gimnáziumba ment, semmi varázslat nincs benne; nem muszáj a 8 általánost kijárni, lehet úgy is dönteni, hogy 6. után 6-osztályos, vagy 4. után 8-osztályos gimnáziumban tanul tovább valaki.
2016. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Elsőt kiegészítem, hogy biztosan értsd: a hatosztályos gimnáziumban a tanulók 7.-8.-9.-10.-11.-12. osztályosok.
2016. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
éértem
2016. febr. 21. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként - bár az előző magyarázat a valószínű - jogilag van arra lehetőség, hogy valaki osztályozó vizsgákkal több évet végezzen egy év alatt, tehát nem kizárt 7. helyett a 9. osztályba menni, de nem szokásos. Nem is tudom, történt-e már ilyen mostanában, de a lehetőség adott.
2017. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!