Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezek a feladatok is kellenek...

Ezek a feladatok is kellenek az emelt szintű kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Az Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemény III része a bevezető szerint már többnyire egyetemi hallgatóknak / versenyre készülőknek szól. A kémhatásos feladatok kivételével ezek is kellenek a felvételire? Plusz idő esetén ezekkel foglalkoznátok inkább vagy a II részhez hasonló feladatokat gyakorolnátok?

2016. febr. 26. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy kell, azért emelt szint a neve... Sőt nagy eséllyel az a könyv még kevés is... De minek akarsz emelt szintre menni, ha mindig azon gondolkodsz, mit lehetne nem megtanulni?
2016. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a "kedves" stílust és az "építő" kritikát:(

Azért nem egyértelmű, mert az előszóban az van, hogy a 3. rész döntően (tehát nem teljesen) versenyre készülőknek és egyetemi hallgatóknak van - az emelt szintű érettségit pedig kétség kívül fel lehet fogni úgy, mint versenyt:), de nem MÉG nem egyetemi szint.

Azon kívül sokan sok mindent mondanak erről a példatárról. Van, aki azt mondja, a legvége már egyetemi anyag. Te pl. azt mondod, kevés. Általában azt mondják, elég.

Vagy pl. a gázok parciális nyomásával és a pufferoldattal kapcsolatos feladatok (szerintem) nincsenek benne a követelményrendszerben, mint ahogy a heterogén egyensúlyokkal kapcsolatos és az utolsó csoport elektrokémiai feladataihoz hasonlóakról sem hallottam soha, se órákon, se könyvben, se előkészítőn, sehol.

Viszont a körfolyamatok termokémiája sem fordult soha elő sehol, az viszont benne van a követelményrendszerben, így azt már igyekeztem "pótolni".

Még van hátra 2,5 hónap, ami egyfelől még sok időnek számít, de annyira azért már nem sok, hogy az ember feleslegesen vesztegesse az idejét.

Ja, és bocs, azt hittem, ez az oldal azért van, hogy kérdezhessek, ha valamiben nem vagyok biztos:( Tévedtem volna?

2016. febr. 27. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Ezek valóban nincsenek benne a követelményrendszerben.

De nézz előző évi érettségi feladataorokat, és ott pontosabban meglátod, hogy mi is van az érettségiben. Sok sikert!:)

2016. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"a heterogén egyensúlyokkal kapcsolatos és az utolsó csoport elektrokémiai feladataihoz hasonlóakról sem hallottam soha, se órákon, se könyvben, se előkészítőn, sehol."


Akkor most már itt az ideje hogy megismerkedj velük, nem gondolod?

Itt az ideje, hogy szembesülj vele, nem arról szól sokszor a történet, hogy mindent a szádba rágnak, meg elmondanak.

Pusztán jó tanácsként mondom, ha az ember magasabb szintű ismereteket szeretne elsajátítani, akkor az önálló tanulás, és egyéni információkeresés szerepe felértékelődik. Ha máskor nem, majd egyetemen rájössz...

2016. febr. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as: köszönöm:) Amúgy már néztem régi teszteket:) Remélem, igazad lesz:)

4-es: "Akkor most már itt az ideje hogy megismerkedj velük, nem gondolod?" - HA az TÉNYLEG egyetemi szintű anyag, akkor még nem! A még hátralévő két hónapban az érettségire akarok felkészülni, hogy egyáltalán bekerüljek, nem az első egyetemi vizsgáimra. Azzal majd akkor foglalkozom, ha már benn vagyok. Épp erről szól a kérdés... De kösz.

"nem arról szól sokszor a történet, hogy mindent a szádba rágnak" - azt vettem észre:( Tudod, már VAN egyetemi diplomám (nem büfészak), csak ez egy teljesen új terület most számomra. Én még a régi rendszerben felvételiztem / érettségiztem, ahol volt egy könyvsorozat, és azt mondták, abból lesznek a kérdések - és úgy is volt:). Az egy rendes, tiszta dolog volt. Most meg "ebből is, meg abból is", meg az egész követelményrendszer tele van homályos utalásokkal, a biológia teszteken rendszeresen botlok olyan feladatokba, amiről semmi nem volt az ajánlott könyvekben. Aztán van, amit ki lehet következtetni, van, amit be lehet tippelni, van, amit nem. Szóval egy kicsit kapkodom a fejem:), pedig már ősszel elkezdtem készülni (az akkori vélemények szerinti leghasznosabbnak tartott könyvekből), és terv szerint haladok is, szóval nem tegnap jöttem rá, hogy átbuliztam az elmúlt fél évet:))

NEM vagyok már gimnazista, akinek csak az a dolga, hogy tanuljon, nagyon be kell osztanom a maradék időmet. Nem lustaságból szeretnék hatékony lenni:)

2016. febr. 28. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, értem én, hogy energia- és időfelhasználás minimalizálására törekedsz, érthető is. Amit írtam, azért írtam, mert emelt szinten elvárható az érdeklődés a tárgy iránt, így számomra meglepő a szelektálás kérdése.

Az új érettségi rendszer tényleg elég rossz, a mai tankönyvek meg méginkább. Én egyébként a Boksay sorozatra esküszök, de hát mindenki abból tanul, amiből akar. Régen sokkal jobb könyveket írtak, mint mostanság...

2016. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A Boksay-sorozat is megvan, a hagyományos rendszerben még én is abból készültem, de nekem azt mondták, manapság az már nem elég. Úgyhogy most a Mozaikból meg Villányiból készülök.

Az érdeklődést tekintve persze igazad van. De az idő véges (egyre végesebb:S), másrészt egy-egy tárgy elég széles spektrumú ahhoz, hogy legyen benne olyan rész, ami iránt tényleg érdeklődik az ember, és legyen olyan rész, amiből letudja a "kötelezőt":S

2016. febr. 28. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!