Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Korábban (70-es,80-as,90-es...

Korábban (70-es,80-as,90-es évek) hogyan zajlottak az iskolai testnevelés órák?

Figyelt kérdés
Mik voltak a fő különbségek a maiakhoz képest?Általában hogyan volt felépítve egy óra? Min volt a fő hangsúly? (általános erőnlét javítása,egy sportág megtanítása,játék...stb.) Mi volt a kötelező öltözet fiúknak és lányoknak és mennyire követelték meg? A válaszokhoz körűlbelüli dátumok is jók lennének.

2016. márc. 2. 18:08
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Közben eszembe jutott még valami. Nekem még nem volt szabad szombat akkor, mi még 6 napot jártunk suliba. Ha jól emlékszek szombaton már "csak" négy óránk volt-szemben a többi nap 5-6 órájával-,ami biztos hogy 8-ban a heti 3 testnevelésórából 1 az szombaton volt. El lehet képzelni az előző hozzászólásomból....
2019. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Wow, fura olvasni,de a mi iskolánkban nekünk is ilyenek a tesiórák. Télen talajgyakorlatok, gyűrű, korlát, gerenda, nyáron futások(100,400,2000 m) kislabdadobás, távolugrások. Mostanában egyre többet játszottunk is, foci, kosár, floorball(focisok kimennek az udvarra, többiek bent, de nagy a terem). Ha rosszak vagyunk, felállon egy vonalban, és fókajárás, nyusziugrás, rókajárás, szökdelések is vannak. És egész órán. Egyetlen különbség a netfit talán. Fekvőtámasz, hasprés, futás van benne. A futás része borzalmas, egyre gyorsul, pedig egyre jobban fáradsz a szakaszok között. Osztálypólóban és sötét alsóban kell lennünk, mi is szalaggal különböztetünk.
2019. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon iskola- és tanárfüggő. Általánosban alsóban brutális tanárunk volt, nagyon sokat futottunk (ráadásul betonon, azóta is utálok futni, szerencsére nem a sportokat utáltam meg úgy általában). Kislabda dobás, szekrényugrás, kötélmászás, távolugrás, talajgyakorlatok, futás különféle távokon - és persze minden jegyre. Utáltam az egészet, és több évben csak a tesi miatt nem voltam kitűnő.


Az igaz, hogy edzettek voltunk, de nem lett volna több értelme olyasmit csinálni, amitől nem megutáljuk, hanem inkább megszeretjük a mozgást, és ki se bírjuk nélküle egész életünkben? Inkább ez hozott volna hosszú távú előnyt.


Aztán felsőben, mikor a fiúkat és a lányokat szétválasztották, női tanárt kaptunk, aki egy gombócra hízott lusta nő volt (bár legalább nem egy sárkány típus). Nála a fél osztály lógott (a kinti futókör olyan volt, hogy sok helyen el lehett bújni). De nem törődött vele. Ott meg ez volt a frusztráló.


Gimiben az összes tanárnak az volt a hozzáállása, hogy játsszunk, amit akarunk. Óra elején közösen eldöntöttük, hogy mit, néha még a tanár is beállt.

2020. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és 1997-ben kezdtem az iskolát.
2020. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Korábban (70-es,80-as,90-es évek) hogyan zajlottak az iskolai testnevelés órák?"

Hát, nem digitálisan, az biztos! :D

2020. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
40%
90-es évek. Heti 2-3 tesiora. Szigor, fegyelem. Nem volt ruha, akkor utcaruhában, zokniban tornáztál.
2023. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!