Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet végezni két alapképzé...

El lehet végezni két alapképzést egyszerre, nappalin?

Figyelt kérdés

Elvileg tudom, hogy lehetséges (és hogy 2x annyi állami félév fogy :/), de lehet bírni az iramot? Úgy jönne ki, hogy egy év csúszással végeznék a 2 szakon, tehát nem egyszerre kellene 2 szakdolgozatot megírnom. Különösen olyanok válasza érdekelne, akik szintén hasonló módon tanultak/tanulnak.

Egyébként privátban leírom a konkrét szakokat, akit érdekel. De nem olyanról van szó, smi önmagában is túl sok, mint a jog, vagy az orvosi. Az első szakomon már első éves vagyok, és eddig jól megy.


2016. márc. 7. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szaktól és elsősorban attól függ, hogy a gyakorlatokat tudod-e úgy ütemezni, hogy ne üssék egymást.

Több ismerősöm is csinált ilyet.

2016. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze. Kicsit sok az adminisztráció, de megoldható. Ha az egyik levelező, akkor kényelmesebb amúgy. 2 levelezőt csinálok család és munka mellett :) így is be lehet osztani.
2016. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nézegettem a Neptunban, hogy hogy szoktak meghirsldetve lenni az órák és ahogy néztem, elég sok időpont van meghirdetve a gyakorlatokból ahhoz, hogy meg lehessen oldani. Egyedül előadások ütköznek (néha 3 is :D), de olyan már most is van, és el tudom kérni valakitől az anyagot, aztán meg tudom tanulni egyedül. (Szerencsére jól tudok egyedül tanulni, főleg ha vizsgaidőszakban nekiülök, és egész nap csinálom, szóval a vizsgákkal nem lenne gond. Inkább a gyakorlatoktól félek, hogy lenne-e elég energiám mindenre tanulni.)


Második: hogy érted, hogy sok az adminisztráció?

2016. márc. 7. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Nappalin gyakrabban fordul elő az is, hogy van katalógus előadásokon, én ezért kértem át a nappalis sulimat is levelezőre. Ott nincs. Sőt, még a tantárgyi ráépülést sem veszik komolyan, van olyan tárgyam, amiből 3-2-1 irányban szereztem kreditet, mert így jött ki a lépés. Rugalmasabbak. Az adminisztráción ezt értettem. Hogy talán simábban megy a tárgyfelvétel, órarend egyeztetés, stb. ha nem nappalis vagy. Nekem egyik suli hétfőn van , másik péntek-szombat, kizárt az ütközés :) A tanulást meg úgy oldom meg, ahogy bírom :) hosszú éjszakák :)


Sok sikert neked! :)

2016. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Hát, nekem eddig még egyik előadásomon sem volt katalógus.
2016. márc. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!