Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha esti képzésen érettségizek...

Ha esti képzésen érettségizek le az ugyan olyannak számít mintha rendesen 4 év alatt csináltam volna meg, továbbtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a 9-10. osztályom megvan de leakarok érettségizni 2 év alatt, ha sikerül, ez továbbtanulás szempontjából ugyan olyannak számít mintha elsőre elvégeztem volna 4 év alatt? Tehát ha jól sikerül tovább tudok tanulni?

2016. márc. 8. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg ugyanolyannak számít, gyakorlatilag viszont nem biztos, hogy lesz lehetőséged arra, hogy iskolai keretek között készülj fel pl. emelt szintű érettségire. Ha az adott egyetemi szak elvárja, akkor szükséged lesz rá, de ha nem kötelező, akkor is sokat dobhat a pontjaidon.
2016. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan érettségi bizonyítványt kapsz.
2016. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Senki soha nem fogja kérdezni, milyen érettségid van. Ugyanannyit ér, mint a 4 éves, nappalin, "időben" elvégzett. Mehetsz egyetemre, lehetsz még agysebész is. Csak arra ügyelj, amire itt is figyelmeztettek, hogy azokból a tárgyakból, amiből tovább tanulsz, tanulj sokat, pluszt is, mert estin nem tudnak annyit leadni, mint nappalin, kétszer annyi idő alatt. Sok sikert!
2016. márc. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 9. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!