Diploma után érdemes?

Figyelt kérdés
Diploma után érdemes beregisztrálni a munkanélküli központba? Most végeztem de nem találtam még állást.
2016. márc. 16. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes. Jobb ha semmit nem teszel? Egyébként ez a következménye annak, hogy már boldog-boldogtalan diplomázik. Már nincs akkora értéke és sok a munkanélküli. Egyik ismerősöm a munkaügyiben dolgozik és elmondta, hogy ők csak azokkal foglalkoznak most már, akik a BME, BMF, ELTE, BCE, BGF, SZTE, PTE egyetemen végeztek. A többivel csak akkor, ha különleges nyelvtudásuk vagy gyakorlatuk van.
2016. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én ELTE TTK-n végeztem. Lehet találnak ők munkát?

(Amúgy nekem is ez a tapasztalatom profession.hu-ra is tettem fel önéletrajzot, nem kapkodnak el mint egy informatikust : ((( )

2016. márc. 17. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
A sógornőm biológia szakot végzett. Jeles diplomával és felsőfokú német nyelvvizsgával nem kellett sehová. 80 ezerért talált állást, ahhoz is Pestre kellett felutaznia. Elege lett, mert nem tudott megélni a két gyerekkel. Kiment Ausztriába és most majdnem egy millát keres egy laborban. Az árak ughanezek, sőt sok minden olcsóbb. A víz és a tankönyv ingyen van. Nem az ELTE-n végzett, de szerintem itthon azt sem becsülik meg. Csak a mérnököt, infóst, gazdaságit. Azt sem mindegy honnan. Az orvos és ápoló is talál munkát, de nevetséges bérért.
2016. márc. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez elég elkeserítő, ha tudom ezt akkor már rég kimentem volna.
2016. márc. 18. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!