Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsős fiam ofője hívatott,...

Bmisi kérdése:

Elsős fiam ofője hívatott, közölte nevelési tanácsadóhoz küld. Kértem írja le mert mást is meghallgatnék. Állítja semmilyen írásos jellemzést nem adhat ki a szülőknek és feljelent mert ellenszegülök. Ennyivel megfelelően vagyok tájékoztatva?

Figyelt kérdés
A köznevelési törvény valóban nem írja elő a szülők írásos tájékoztatását, mégsem életszerű, hogy csak az van amit az osztályfőnök kb.-ra bemond.(A szó elszáll, írás megmarad.) Nem zárkózom el a pedagógiai szakszolgálattól, csak külsős szakember véleményt is szeretnék.

2016. márc. 21. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
És eme kédéssel bizonyítottad is, hogy az osztályfőnöknek igaza van, mert nem az érdekel, hogy miért küld oda, hogy szülőként mit rontasz el, hogy a mi a baja a gyereknek, hanem hogy tájékoztasson, meg jogi maszlag.
2016. márc. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%

Örülj neki, hogy elküld. A lányomnál elsőben kiderült, hogy gond van a matekkal, de azt mondta a tanár, hogy minden ok, csak kicsit többet gyakoroljunk. Amúgy pl magyarból, olvasás írás a legjobb volt és lazán.


Éveket kínlódtunk, cca negyedikig már minden lehetséges plusz matekkönyvet megvettem és végiggyakoroltam a gyerekkel, és így is pl év elejei felmérő kettes meg hármas. Kudarc volt a gyereknek s nekem meg rohadt fárasztó amúgy. 5-ben kapott egy osztályfőnököt, aki technikaórán (!!) kiszúrta, hogy bizonyos dolgokat tök máshogy csinál, mint más gyerekek. Amúgy meg matekon is látta, hogy valami nem kerek. A nevelési tanácsadóra egy évet vártunk, hogy behívják, mert elvesztették a papírjait!! Így 6-ban jutottunk oda: rögtön kiderült, hogy számolási nehézsége van, gond van a sorrendiséggel stb.


A gyerek 12 évesen kapott először segítséget

Ilyenkor már nem nagyon lehet fejleszteni

Borzalmas sok kudarc addig.


Nem sorolom, légy hálás a tanárnak és vidd el, legfeljebb megállapítják, hogy minden OK.

2016. márc. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, hogy alaposan körül akarod járni az ügyet, és többféle véleményt is szeretnél. (Soha, senki idegenben nem szabad megbízni:(( - főleg, ha fontos dologról van szó, ez pedig az.)

Az ofő szóban sem tájékoztatott, hogy mi alapján küldd el titeket? Ha igen, az alapján megpróbálhatsz előzetesen némi információt gyűjteni. (Hogy legalább felkészülten menj oda, és tudj olyan kérdéseket feltenni, amiből látják, hogy nem vagy teljesen "tudatlan" a témában)

Én ezt tenném: elvinném a gyerekem a nevelésibe, ha elfogadod a véleményt, akkor cselekedj aszerint, ha viszont fenntartásaid vannak, akkor kérj papírt ott (biztosan adnak valamit), és kérj másik véleményt azután, hogy egy vélemény már van. Előtte nem rángatnám ide-oa a gyereket, a nevelésibe így-is úgy is el kell vinned, és hátha kifogsz egy alapos, értelmes, lelkiismeretes embert, aki hasznos tanáccsal tud szolgálni.

Viszont ha az ofő "napi rutinjában" a feljelentéssel való fenyegetőzés szerepel válaszul az információkérésre, akkor komolyan megfontolnám az iskolaváltást. Ha esetleg nem értesz egyet a szakvéleménnyel, úgyis te leszel a hibás, és esetleg a gyereken "veri le", hogy "pattogsz", de min. nem törődik majd vele.

Amúgy ha iskolaváltás lenne a vége, elmenetelkor megemlíteném az igazgatónak ezt a stílust. Semmi hatása nem lesz (ezért nem is érdemes rontani a gyerek helyzetét az iskolán belül, ha maradtok), de akkor is, legalább tudja.


1-es: ritka rosszindulatú voltál így hajnalban, hogy látatlanban, anélkül, hogy bármit is tudnál a gyerekről és a valós vagy vélt problémáról, rögtön azzal ugrasz a kérdezőnek, hogy biztosan ő ront el valamit:(

2016. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó,

Szemlátomást nem olvastad végig a kérdést, továbbá feltételezem magad is azonos mentalitással rendelkezel az oFővel.

Jogi maszlag? :IGEN. Mert nem életszerű, hogy konkrét indok nélkül, egy félig kitöltött formanyomtatványt akarnak velem aláiratni, úgy, hogy a kifogásolt gyermek az osztályátlagot felfelé kerekítí tanulmányi szempontból. A "Valami nincs rendben vele." nem indok a 'problémás gyermek' bélyegre. Nem verekszik, jól tanul, barátai vannak... Igaz, nem is ül hátratett kézzel, vigyázban, egyszerűen: GYEREK ahogy mások. Az pedig hogy napközis, és csak ötre érünk érte, megint nem indok, hogy így vitessék el előbb... Az pedig, hogy hajnalban válaszolsz szidalmazva másokat, Téged is nagyban jellemez.

Megkérlek ne írj választ, ha nem tudsz arra válaszolni, és főleg ne trollkodj!

2016. márc. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!