Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek elköltözhetnék...

Blau1999 kérdése:

Szerintetek elköltözhetnék otthonról?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, koromhoz képest elég érett és felelősségteljes. Itthon néha nagyon durva helyzetek uralkodnak és többször is megfordult már a fejemben, hogy ha anyámmal nem ütköznénk bele egymásba minden nap akkor talán mindkettőnknek jobb lenne. Elég messze lakunk a belvárostól,sulimtól, munkahelyétől, beáldoztuk a közeli lakást érte mivel, hogy zöld környezet/biztonság és hogy majd jó lesz mert elvisz engem suliba és haza is hoz. Viszont énfiataként úgy érzem közel kell lennem a varoshoz, vagy ott kéne élnem mert úgy volna a legegyszerűbb. Szinte belefulladok a távolságba és abba, hogy alig tudok emberekkel találkoznicmert ha kihívnak akkor indulastol kezdve masfel ora mire odaérek. Itthon pedig nincsen nyugi mert anyával szinte folyton megy a veszekedés amire inkabb ne jöjjenek a 'bekuljetek ki anyuddal' valaszok mert vannak nagyon regeol megmaradt serelmeink es mindkettőnk nagyon makacs, már eléggé elfajzott a helyzet. Nézelődtem kicsit és mivel jártas is vagyok a jogban valamennyire, tudom, hogy ameddig nappali tagozatos tanuló vagyok a szüleimnek kötelessége valamilyen szinten gondoskodni az ellátásomról akár pénzben is. Ezek mellett keresnék diákmelót vagy valamit amivel magamnak is kereshetek pénzt, a plussz dolgokra. De szerintetek 50-50 ezer forint szuleimtol állna egy normál albérletet a belvárosban? Milyen diákmunkát ajánlanátok esetleg? Kérlek ne kezdjetek neki a szardobálásnak, senki sem láthat bele abba mennyire megviselő ez a helyzet amiben benne vagyok, ami miatt elmennék itthonról, szeretnék megoldást és gürizni is hajlandó lennék érte.
2016. márc. 25. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
"mivel jártas is vagyok a jogban" - teljesen kizárt, hogy kötelezheted a szüleidet, hogy 50-50 ezret kicsenessenek kp-ban azért, hogy 16 évesen ne kelljen otthon laknod!
2016. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha megkérhetlek erre, ne tamadj nekem kerlek. En normalis modon elmondtam mi van. Elegge erezheto a hangsulyodbol hogy a koromat emeled ki inkabb. De szerintem inkabb a helyzet lenyegesebb. Ha van egy alapvetoen rossz felallas ahol nem csak egy fel erzi szarul magat hanem mindaketto es csak mergezik egymast akkor szerintem mindenkinek erdeke hogy ez megszunjon. De mar sok probalkozas utan mindket oldalrol is kudarcba fulladt a bekules. Mondtam is hogy nem lathattok bele egy olyan helyzetbe amikor irt valaki ismeretlenul 2 mondatot. Egyebkent ha jol tudom ezen az oldalon a kerdesekre valaszolnak. En nem latom hogy a feltett kerdesre valaszoltal volna hanem csak siman leneztel a korom miatt idekoptel egy 'ugyse sikerul..'t es figyelmen kivul hagytad hogy ez a legkevesbe sem volt valasz semelyik kerdesre sem.

Direkt mondtam hogy hagyjuk a szardobalast mert tudom hogy sokan vannak akik itt nem a kerdesekre valaszolnak.

2016. márc. 25. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, félreértettél:

- egyrészt igen, számít, hogy 16 éves vagy, azaz még nem vagy nagykorú, azaz bizonyos eseteket kivéve az elköltözésedhez a szülő és a gyámhatóság engedélye is kell - legalábbis én nem olyan régen egy jogi fórumon még ezt olvastam (persze a szabályok változnak, és nem emlékszem, mennyire volt friss a vitaindító bejegyzés)

- egészen tárgyszerűen mondtam, hogy nem hiszem, hogy összeadnák a szüleid erre a pénzt, ha ilyen rossz viszonyban vagytok - mert hát külön albérletet fizetni egy gyereknek sokak számára iszonyú megterhelő, és nem is engedheti meg mindenki magának akkor sem, ha "szemük fénye" a gyerek. Miért vállalnak érted ekkora áldozatot, ha ennyire rossz köztetek a viszony.

- gondolom, rád még az vonatkozik, hogy 16 éves korodig vagy iskolakötelezett, úgyhogy elvileg elmehetnél dolgozni is, de nagy butaság lenne kimaradni a suliból (és a gyámhatósági intéznivalók még mindig nem oldódnak meg)

- az, amit a másfél órás utazásról és az ezzel járó nehézkes társasági életedről mondtál, engem valóban nem "hat meg", mert én 15 éven keresztül utaztam naponta pont ugyanennyit (napi 3 óra, tusom, hogy sok, de egyáltalán nem kibírhatatlan), és nem voltam ezzel a suliban egyedül, messze nem, többen voltak nálam "rosszabb" helyzetben is, és egyáltalán nem viselt meg sem lelkileg, sem fizikailag, és a többiek sem panaszkodtak (na jó, egyszer-egyszer). Ezért nem hiszem, hogy a gyámhatóságnál ez érvként vonultatható fel, sőt, inkább magad alatt vágnád a fát vele, mert ebből tényleg a "bulizni vágyó, hisztis tini" képe rajzolódik ki, nem egy érett majdnem-felnőtté.

- a szüleid, ha esetleg tényleg rossz szülők is, valószínűleg nem díjaznák, ha a gyámügy elkezdene kijárkálni hozzátok amiatt, hogy te nyílt színen bebizonyítsd, hogy alkalmatlanok szülőnek, és az otthon, amit biztosítanak neked, alkalmatlan egy fiatal számára. Ezért sem számítanék a jóindulatukra ebben az ügyben, még ha amúgy ők is úgy állnak hozzá, mint te, hogy titkon örülnének, ha minél hamarabb megszabadulnának tőled. Azért ez nagy pofon lenne bármelyik szülőnek.


Szóval (mivel nem tetté említést semmi olyan bántalmazásról vagy veszélyeztetésről, ami törvénybe ütköző lenne) csak az unalomig elcsépelt választ látom realitásnak, hogy kivárod a 18 éved, illetve a középiskolai tanulmányaid befejezését, és akkor, valamilyen végzettséggel a kezedben vagy elmész dolgozni és a saját lábadra állsz, vagy továbbtanulsz, kollégiumba mész, diákmunkát vállalsz, esetleg diákhitelt veszel fel stb., stb.

2016. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én valamivel optimistább vagyok ezt illetően mivel a helyzet ugy rajzolhato korbe hogy meg anyukam is nem egyszer gondolt arra hogy elege van belolem menjek ahova akarok. Masreszt penzugyileg is eleg jol allunk es valoszinuleg ennyi penzt egyebkent is kidob ram egy honapban ugyhogy a penzzel nem volna gond. Nem bulizni szeretnek, elegge antiszoc 'otthonulos' vagyok. Pont hogy maganyra es onallosagra vagyom. Kicsit nalunk neha en vagyok a szulo es nem forditva es nekem ez nem dolgom. Mindegy en tovabb nezelodom meg ha esetleg valakinek meg van hpzzafuznivaloja szivesen olvasom.
2016. márc. 25. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!