Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nulláról egy év alatt emelt...

A nulláról egy év alatt emelt matek lehetséges?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jövőre szeretnék emelt szintű érettségit tenni matematikából, de a tudásom finoman szólva is nulla. Van érzékem hozzá, csak eddig nem volt meg az a nagy miért, ami okot adott volna, hogy belehúzzak. Furcsa, ha nekem kell megoldani valamit általában csak nézek ki a fejemből - persze, elméleti tudás hiányában - de amikor valaki akár órán segítséget kér, akkor átfutom, miről is van szó, és darálom mint a karikacsapás.

Perpillanat a tanárommal vannak nézeteltéréseim, mert agresszív. Megvagyok kettes, de ennyi.

Programozás igencsak megy.

Az lenne a kérdés, hogy lehetséges-e szorgalommal és magántanári segítséggel persze, a nulláról feltornáznia magát valakinek egy év - pontosabban tíz hónap - alatt emelt szintre? Programozás táján szeretnék tovább tanulni, s ott eléggé rámásznak a tantárgyra - amit meg is értek.



2016. márc. 28. 06:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a programozás jól megy, akkor infóból menj emelt szintű érettségire, matek emelt az kicsit lutri, egy erős középszinttel sokkal jobb esélyeid vannak. Persze ettől még tanulhatod az emelt anyagát is, de érettségizni középszinten mennék a helyedben.
2016. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Előrehozottban 98%-os lett az emelt informatika.

Az a helyzet, hogy kettő emelt szintűt szeretnék tenni, s ami még játszik, az a fizika. De azt inkább hagyom a fiókban.

Miért kockázatos? Ki fejtenéd?

2016. márc. 28. 09:19
 3/8 A kérdező kommentje:
kifejtenéd* >.<"
2016. márc. 28. 09:19
 4/8 anonim ***** válasza:

10 hónap alatt fel lehet készülni, de csak ha az tényleg 10 hónap, nem pedig "szeptemberben elkezdek gondolkodni, aztán október körül elkezdem" típusú.

És 10 hónap is rendszeres, felépített felkészülést igényel, a legjobb, ha valamilyen irányított, tervezett módon.

SZtem mindenképp érdemes egy tapasztalt, JÓ magántanárt beszervezni a nyárra (nem zöldfülű egyetemistát), és ősztől esetleg egy emelt szintű csoportba beszállni. De akkor is érdemes egy alkalmas személy irányítása alatt ténykedni.

Én jó régóta oktatom ezt, és a tapasztalatom alapján írtam a fentieket.

2016. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2016. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már miért kezdenék szeptemerben tanulni?:D - sztereotípiák...pff

Nyár elején elkezdek dolgozni, s amint lesz pénzem megyek tanárhoz, természetesen lehetőleg a legjobbhoz.

Köszönöm a tanácsokat! Szerencsére nagyon gyorsan tanulok, de bizonytalan vagyok, ezért is írtam ki a kérdést.

Utolsó: köszönöm neked is, bár kissé irreleváns a kérdés természetére való tekintettel.

2016. márc. 30. 04:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, feltűnt-e a HA szócska a mondanivalómban.

A HA-AKKOR pár egy egyszerű következtetési séma.

Ugye például a húrnégyszög-tételben az nem sztereotípia, hogy egy négyszög húrnégyszög:

HA egy négyszög húrnégyszög, AKKOR a szemközti szögeinek összege 180 fok.

Ez ugye nem előítélet az összes négyszögről...

2016. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A feltételezésre írtam. Akár ott a HA, akár nincs, feltételezted.
2016. márc. 30. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!