Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Ha most teljesen...

Orvosisok! Ha most teljesen nulláról indulok, lehetséges-e májusban az emelt biológia és emelt kémia érettségi? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy idegenforgalmi szakközépbe jártam, biológiát, fizikát és kémiát mindössze 2 éven keresztül tanítottak, de az is minimális volt. Emellett több szakmai tárgyam volt idegen nyelven, így azokra fordítottam a maximum energiát és időt, ezért a minimális tudásom miatt nem tettem érettségit természettudományos tárgyból. Most, hogy biztos vagyok benne, mivel szeretnék foglalkozni egész életemben, májusig van 9 teljes hónapom itthon. A kérdésem, hogy egyáltalán lehetséges-e ennyi idő alatt felkészülni a két emelt érettségire egyedül? (Kémiához gondolom szükséges lenne a kísérletek miatt egy nagántanár.) Mi a tapasztalatotok, tanácsotok?


Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!


2014. aug. 28. 12:56
 1/3 A kérdező kommentje:
*magántanár
2014. aug. 28. 12:58
 2/3 anonim ***** válasza:
szia:)szerintem lehetséges,csak nagyon sok kitartás és akaraterő kell hozzá és kémiából tényleg járj magántanárhoz,mert sokkal nehezebb,mint a biosz:) nekem még 2 évem van hátra és nekem a kémiát 2 év alatt kellesz megcsinálnom de bevállalom :D sok sikert hozzá!:)
2014. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kémia számolásokhoz kérj segítséget. Keress megfelelő könyveket (biológia - Szerényi-féle könyvek, kémia - Villányi), és nyomjad neki, ha elszánt vagy, nem lesz gond :-) Hajrá!


(Én negyedéves orvoshallgató vagyok, és szintén egy szakközépben találtam ki egy évvel érettségi előtt, hogy márpedig én orvos leszek. És nemcsak én voltam így ezzel, vannak még ilyenek többen is, tehát lehetséges.)

2014. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!