Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia szakon az érettsé...

Pszichológia szakon az érettségi felvételi tantárgy lehet két idegen nyelv is?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy csak egy más tantárgy és egy idegen nyelv?



2016. ápr. 1. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Én úgy értelmezem, és szerintem így lenne logikus, hogy két idegen nyelvet is vélaszthatsz a felvételi tárgyak közül, hiszen semelyikük között nincsen 'és' kapcsolat.

De ha nagyon bizonytalan vagy ezzel kapcsolatban, írj mailt a felvinek, 24 órán belül válaszolni szoktam, hétvégén nem tudom hogy van nálunk.

2016. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az "egy idegen nyelv"-ben az "egy" éppen azt jelzi, hogy nem lehet kettő.

Itt a harmadik oldalon elég világosan jelzi is:

[link]

2016. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
EGY idegen nyelv! Az nem kettő!
2016. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Maximum EGY idegen nyelv, és ez jól is van így, mert rengetegen így is kibuknak már az elején a biosz/töri alapvető hiányosságaik miatt. A legjobb, ha angol nyelv mellé csinálsz egy emelt biológia vagy történelem érettségit - a Te érdekedben...
2016. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es, te melyik intézmény pszichológia szakjával állsz kapcsolatban? Csak mert számomra elég meglepő, hogy a törit így említed, mikor direkt módon egyáltalán nem jelenik meg a képzésben, és töri emelttel egyáltalán nincs előrébb senki, mint mondjuk egy magyar emelttel.
2016. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Pte. Méghogy a töri nem jelenik meg? A biosz mellett ez az egy számít, az emberi fejlődés, a korok társadalmai, gondolkodása, stb. Nyilván nem az egész tananyag, de az bioszból sem, csak a sejt/ember, ami kb harmada a tananyagnak.
2016. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, én Bp-re járok, ELTE-re, ahol szinte még érintőlegesen sem foglalkozunk ilyen témákkal a BA-n. Egy félév volt kultúra és társadalom, de oda is csak minimális, műveltségi szintű előtudás kellett; ezen kívül volt pszichológiatörténet és filozófia, de ez aztán tényleg nem érintette a középiskolás történelmet semmilyen szinten. A többi tárgyhoz semmi szükség a törire (pedig én amúgy töri emelttel jöttem ide), úgyhogy ezért lepett meg, amit írtál. Úgy látszik, nálatok ezen nagyobb hangsúly van.
2016. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, mindenhol más. Már első évben valahol a statisztika a buktatótárgy, valahol a biosz. Meg még sorolhatnám... a lényeg: Szerintem biosz emelt segít a legjobban, másodsorban a töri. De ez csak az én véleményem :)
2016. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!