Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak matekot?

Hogyan tanuljak matekot?

Figyelt kérdés
A tanárom mindig azt mondja,hogy a matekot nem érteni,hanem tanulni kell,de én bármennyit is tanulom nem értem. Tudtok valami módszert amivel könnyen megtudnám tanulni/érteni az adott anyagot?

2016. ápr. 10. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A tanárod gyökér...


Kellene tudni, hogy hányadikos vagy, mert így nehéz válaszolni.

2016. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
9.-es
2016. ápr. 10. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont forditva van. Ha megerted, onnantol minimalisan van csak szukseged tanulasra, par definiciobol minden levezetheto. Eleg logikusan epul fel a matek nagyon nagy resze.
2016. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elottem szolokhoz: a matekot erteni kell - ha az megvan, akkor onnan mar kb. adja magat. Viszont ha nem erted, akkor az anyag elorehaladtaval egyre rosszabb lesz.


Az a "matektanar" meg, aki azzal jon, hogy a matekot nem erteni kell...maradjunk annyiban, hogy az elso nagyon-nagyon finoman fogalmazott.

2016. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Könnyű út nincsen. Fogod magad, elkezdesz feladatokat megoldani. Sokat. Tényleg sokat. Áttanulmányozod a megoldott példákat, próbálod követni a gondolatmenetet. Megpróbálod másképpen is megcsinálni, ugyanaz jön-e ki. Követed az összefüggéseket, keresel közöttük kapcsolatokat, próbálod megérteni, hogy adott dolog honnan származik.
2016. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!