Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olvasható, gyors kézírás...

Olvasható, gyors kézírás felnőttkorban fejleszthető?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, még egyetemen tanulok, és gyakran van szükségem arra, hogy papírra jegyzeteljek, azonban hiába álltam át anno egyetemkezdéskor a nyomtatott betűs írásmódra, mára az is szinte olvashatatlanná vált, ha gyorsan próbálok írni. A folyóírást meg szinte el is felejtettem már, de az sem volt szép/olvasható sosem. Ráadásul külföldön tanultam meg írni, más alakú betűkkel, mint MOn szokás, így ha a folyóírásom alkalmaznám, itteni oktatóim még kevésbé tudnák elolvasni.


Van rá mód, hogy megtanuljak gyors és olvasható kézírást több 10000Ft rááldozás és napi több órányi gyakorlás nélkül?



#jegyzetelés #kézírás #folyóírás #gyorsírás #szépírás #nyomtatott betűk #írásfejlesztés #felnőttkori írástanulás
2016. ápr. 19. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyorsan és olvashatóan írni, ahogy az elöadó beszél, lehetetlen.

Megoldás, hoyg ahol lehet rövidítesz - nem baj, ha csak te tudod utána rekonstruálni -, és minden nap az elöadások után szépen, olvashatóan leírd az anyagot egy másik füzetbe. Ennek az az elönye is megvan, hogy egyúttal át is ismételed az elöadás anyagát.


Más megoldás lehet, hoyg diktafont használsz az elöadáson, de akkor is utólag le kell írni.


Az meg kizárt, hoyg bármiylen tanárt is zavarna, ha nem a MO-on megszokott tipusú betükkel írsz, márcsak azért sem, mert egyetlen felnött sem úgy ír késöbb, ahogy az iskolában tanulta.


Az olvasható kézírást meg úgy tudod elsajátítani, ha a másoláskor odafigyelsz, hogy olvashatóak legyenek a betük - nem feltétlen kell szépnek lennie, de hatázottan hozá lehessen minden hanghoz a megfelelö betüt rendelni.

2016. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem lehet mindent leírni. Igazából egy jó jegyzetelési technika sem ártana, mert a mai napig nem találtam elég jót. Szoktam rövidíteni is.


Sokszor 1 óra múlva sem tudom már elolvasni mit írtam. Olyan is van, hogy, nem értem pontosan mit mond a tanár. Pl. idegen nyelven mondja, és nem tudom hogyan kell betűzni. Olyankor teljesen elbizonytalanodok, hogy mit is kellene írnom, főleg ha más is nézi, hogy mit írok.Olyankor még szándékosan is olvashatatlanná teszem, bár ez viszonylag ritka eset. De sokszor kellene sokkal gyorsabban írnom, hogy ne maradjanak ki lényeges dolgok.


Hallottam arról, hogy létezik olyan fajta folyóírás, ami gyors írás esetén is olvasható elvileg. Sajnos a nevére nem emlékszem. Talán ilyesmi segítene rajtam.


Egyéb tippek?

2016. ápr. 23. 02:44
 3/5 anonim válasza:
Billentyűkkel, folyékonyan és helyesen írsz?
2016. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég jól írok billentyűzeten, de egyrészt nem mindenhol van rá lehetőség, másrészt sok olyan előadásra járok, ahol ábrákat kell rajzolni, táblázatokat készíteni - erre gépen nincs idő, harmadrészt meg az aktuális kutatások szerint a kézzel írt jegyzetek növelik a tanulás hatékonyságát. Csak az én esetemben mégsem eléggé hatékony, mert gyakorlatilag használhatatlanok a jegyzeteim.
2016. máj. 15. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Napi több órányi gyakorlás nélkül nem lehet megváltoztatni a kézírásodat. A rajzokat kézzel készíted papírra, a szöveget meg géppel, ha egyszer az gyorsabb meg olvashatóbb.

Más mi a fenének nézi, hogy te mit írsz? Ez illetlenség és értelmetlen, nekik nincs mit írniuk ugyanakkor? De ne lovagolj a helyesíráson (nem betűzésen, az angolul van), írd le valahogy és majd később utánanézel. A legújabb kutatások se érdekeljenek, ha egyszer nálad nem válnak be.

2016. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!