Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Puskáztam nyelvtan órán, és a...

Puskáztam nyelvtan órán, és a helyettesítő tanár észrevett. Nincs valami jó ötletetek hogy kimagyarázzam?

Figyelt kérdés
A magyar tanár szabadságon van,és órán témazárót írtunk egy helyettesítő tanárral.Elindult a tanár körülnézni a teremben.Mikor mellém ért észrevette hogy ott van mellettem a füzet,és szerintem azt is látta ahogy bezárom.Elvette és kivitte az asztalához.Óra végén kimentem hozzá bocsánatot kérni,és azt mondta hogy úgy adja oda az osztályfőnöknek a dolgozatomat hogy belerakja a füzetembe. Egy másik szünetben lementem a nevelőibe,hogy hátha visszaadja a füzetemet. De azt mondta hogy majd az osztályfőnök visszaadja. És az lenne a kérdés,hogy az osztályfőnökömnek mit mondjak? (ő a magyartanár is) A helyettesítőtanár nem tudja bizonyítani,hogy ott volt kinyitva a füzetem ahonnan tudnék puskázni. Valakinek nincs valami jó ötlete arra,hogy kitudjam magyarázni?
2016. ápr. 21. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy szép lecke felelősségvállalásból.

Te is tudod, hogy nem kell a gödröt tovább ásni, ha már benne vagy.

Légy őszinte és kész. Akkor a maradék méltóságod még megmarad. Ha hazudsz, akkor csak tetézed a bajt, és emberileg is egy nagy nulla leszel mindenki szemében.


Egy diák néha puskázik, nem a világvége ez, de maradj meg ember a helyzetben, a saját érdekedben!

2016. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Borzasztóan gerinctelen dolog, hogy nem csak csalsz, de még a kollégák előtt hiteltelenné akarod tenni ezt a tanárt, aki neked semmit sem ártott.
2016. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell bizonyítania, hogy csaltál, mivel a tanárod el fogja neki hinni. Tudja, hogy a diákoknakj nem ismeretlen a puskázás, eszébe se fog jutni, hogy a helyettesító szaván kívül más bizonyíték is kellene, a hazugságaidon meg magában jót mosolyog majd.
2016. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiscsillag, a tanárod nem hülye, pontosan tudja, hogy mi céllal nyitogatod dolgozatírás közben a füzetedet. Állíthatod, hogy a reptoidok, meg a hangok vettek rá téged, de ilyen esetben én a tanár helyében egy intőt is adnék a diáknak, amiért hülyének néz és hazudozik. Így jártál. Ezt nem lehet kimagyarázni, kérj elnézést és lehetőséget, hogy újra megírd a dolgozatot.
2016. ápr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell kimagyarázni. Kérj bocsánatot és tanulj többet a dolgozatra. És ne puskázz, mert nagyon nem tudsz.
2016. ápr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!