Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évet kell ismételnem, ha...

Évet kell ismételnem, ha ilyen miatt van sok hiányzásom?

Figyelt kérdés

Év elején másfél hónapot hiányoztam, mert korházban voltam, utána pedig egészen mostanáig visszajáró voltam, így összejött elég sok igazolt (!) hiányzásom.

Mellesleg, az első 2 hónap után iskolát váltottam ez miatt, és mikor átmentem a másik iskolába, azt mondta az osztályfőnököm, higy ne foglalkozzak, ha elérem a 250 órát, tehetek különbözeti vizsgát.

Nos, november óta összejött az előző 170 órámhoz (korházos időszak) plusz 180 óra. Volt egy nézeteltérésem az osztályfőnökömmel, azóta az osztály előtt szívja a vérem egyfolytában, amikor csak van lehetősége, most pedig állítja, hogy megbuktat. Jegyem van bőven, az átlagom is 4 egész körül van, csak a sok hiányzás a baj, ami persze igazolt. Szetintetek? Tényleg nem írhatok már különbözetit?



2016. ápr. 21. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nem buktathat meg és nem is fog. Legyen már ennyi jogérzéked. Ha van elég jegyed, még vizsgázni se kéne!
2016. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem szabályzatba van foglalva, hogy tehetsz egy vizsgát, minden tantárgyból, de ez attól is függ, hogy hány óránál tartasz. + mostmár jó lenne, ha nem hiányoznál többet
2016. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 30%-ok összejönnek, meg a 250 már összejött, bizonyos szám után a tanári kar dönt.
2016. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen egyszer kórház miatt túl sok hiányzás volt. Asszem úgy alakult hogy 3 tárgyból nem volt elég db jegyem hogy lezárjanak, így csak azokból kellett záróvizsgát tennem
2016. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Állítja a tanár, hogy mégpedig évet fogok ismételni.

Hisz van elég jegyem, mert mikor hiányzok, mindig bepótolom a dolgozatokat.

Félek, mert szeretném a 10. osztályt másik iskolában kezdeni, de ha megbuktat, nem fog összejönni...

2016. ápr. 22. 07:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy buktathatna már meg, ha egyszer négyesre állsz?! Szerinted le fog osztályozni ilyen jegyekkel, hogy 3,4, 4,5,3 úgy, hogy 1? Akkor minek vannak az évközi jegyek? Legfeljebb a maradék szűk két hónapra figyelj oda, hogy ne szórhassa neked az egyeseket. Csak fenyeget.
2016. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet csak fenyeget, de akkor mit tudok tenni? Nem hiányzom már annyit, de mikor véletlen egyetlen napig nem megyek be, már az osztály előtt aláz meg. Esetleg, ha beszélnék az igazgatóval? Vagy azzal csak rontok a helyzeten?
2016. ápr. 22. 10:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem küldd be anyukádat/apukádat, hogy tisztázza a dolgot.
2016. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Anya betelefonált már, de vele is paraszt módon beszélt az osztályfőnök, tőle megszokott módon.

Egyébként visszaolvasva az egyik előző válasz, nekem azt mondta a tanár, hogy az összes létező tantárgyból kell vizsgát tennem (ezt még kb 2 hónapja mondta). Pedig mindegyikből van elég jegyem.

2016. ápr. 22. 19:47
 10/11 anonim ***** válasza:

én vagyok a #4-es.


Nekem az osztáylfőnök csak közölte, hogy valószínű záróvizsgákat kell tennem. De ő csak 1 tanár, akinek a problémád a hatáskörébe tartozik az legfőképp az iskolád igazgatója. Vannak erre szabályok hogy mikor és hány tárgyból kell záróvizsga, ezt nem a tanárok találják ki ahogy ők akarják.


Nekem az igazgatóhoz kellett egyszer bemenni, tudták hogy betegség/kórház és nem lustaság/lógás miatt hiányoztam annyit, és mondta hogy matek-irodalom-töriből kell záróvizsgáznom.


Egyébként jól is jártam a záróvizsgával. Asszem ilyenkor a tanárank kötelessége segítenie, hogy sikerüljön, el kell mondania mit kér számon, és külön órára is elmehetsz hozzá, legalábbis esetemben így volt. Pont az utcánkban lakott az irodalomtanár, és hetente átmentem hozzá a tételekkel, stb. A végén matek 5ös stb..


Szóval osztályfőnököt szarjátok le, menjetek be az igazgatóhoz, mondjátok meg hogy nagy kitolás lenne, nagy plusz igazságtalan nehézség, ha olyan tárgyakból is kellene záróvizsgázni amiből nincs jegyed, hangsúlyozzátok hogy szerintetek elég a legfontosabb tárgyakból, pl matek-nyelvtan-esetleg töri. Meg mondjátok hogy a hiányzás oka betegség volt, ami nem a te hibád, ettől függetlenül te nagyon igyekszel hogy sikerüljön következő osztályba jutnod, ebben kéritek az igazgató segítségét

2016. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!