Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy 95% körüli...

Mennyire nehéz egy 95% körüli középszintű biológia érettségit alkotni?

Figyelt kérdés
Max. 10 pontot veszíthetek össz-vissz. :/ Két hét múlva lesz az érettségi.
2016. ápr. 25. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Off: Ugyanez a problémám :D

Hogy állsz a tanulással? Hogy tanulsz? Félsz?

2016. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát tanulgatok, de én általában csak utolsó hetekben szoktam igazán ráhajtani... Nem félek, mert megjelöltem másik szakot, ahova szinte 100%, hogy felvesznek, akkor is, ha iszonyatosan elrontom a vizsgát... :D De jó lenne, ha oda vennének fel, ahova leginkább szeretnék. :) Bízom benne, hogy sikerül. :) Te hogy állsz?
2016. ápr. 25. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérlek áruld el, hogy melyik könyvből tanulsz/tanultál?Én a Panemsulis biosz könyvből, kizárólag abból de abszolút nem vagyok elégedett vele.
2016. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is 90-95% körülit szeretnék :D Én a mozaikosból tanulok csak ajánlani tudom :D szinte minden benne van :D

sok sikert nektek :D

Én már kicsit izgulok hiszen két hét és itt van :D

2016. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok :D

Én a panemsulis könyvből tanulok,illetve az Oláh Zsuzsa féle könyvből. Hát azt hittem,hogy a panemsulis jó könyv,mert sok pozitív véleményt olvastam róla. Hát csalódás volt számomra kicsit. Leginkább összefoglalja a témákat, de szerintem eléggé felszínes.

Hogy állok? Követelményrendszer szerint tanulok, de még csak olyan 6 oldalt tudok a 29-ből. Mindennap 2 oldalnyi követelményt tanulok meg és akkor végig érek. Remélem :D

Nagyon kéne legalább 95% :$

2016. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen így látom utolsó.Nos, én úgy csinálom, hogy a követelményrendszer szerint haladva ollózgatom össze a megtanulandó részeket a Panemsulis és a Mozaikos könyvekből.Mert vannak azért részek, amiket a Panem jól leír és a Mozaikos még csak meg sem említi vagy olyan részletesen írja le ami emelt szintre kell.A legjobb amit tehetsz, hogy kijelölgeted mit kell megtanulni.
2016. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cheeye13 válasza:
Tavaly érettségiztem középszinten, idén megyek emeltre. Ez sajnos attól is függ, hogy milyen típusú/témakörű feladatokat tesznek bele, hiszen mindenkinek más megy könnyebben. A tavalyi nem volt nehéz, én gimnáziumban végig 5-ös voltam matekból és nagyon jó tanárom is volt, de nagyon sok olyan van, amin el lehet hasalni. A biológia érettségi szeret egy kicsit becsapni, összekeverni és mivel sok lehetőség van a feleletválasztós feladatoknál és mindegyik nagyon hasonló, egy ilyen helyzetben, amikor amúgyis stresszelsz, hogy hogyan sikerül eléggé nehéz ép ésszel átgondolni. Én elég sok ilyen bakit követtem el, és hát 1-1 pont nagyon sokat tud számítani, 10 pont hamar összegyűlik és még ott vannak a több pontot érő feladatok is. 87%ot értem el, de ez főleg a maxpontos szóbelinek volt köszönhető, az sokat húzott rajta. Sok sikert és jó tanulást!
2016. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó,de aranyos vagy :) köszönöm szépen. Viszont kívánom. :)
2016. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!