Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Sürgős! Milyen pénzt...

SOS! Sürgős! Milyen pénzt adtak a levél mellé?

Figyelt kérdés

Anyum kapott egy levelet, hivataltól. Éreztem hogy rólam van szó benne, szóval felbontottam! Anyám figyelmeztetést kapott, miszerint törvényt sértett azzal, hogy engem "nem járat iskolába". Nem arról van szó, hogy egész évben nem voltam suliban, de nagyon sok az igazolatlan hiányzásom, sok hiányzás a késések miatt gyűlt össze, de voltak tényleg olyan napok amiket nem igazoltattam. :S Anyut nem büntették meg, nem kell pénzt fizetnie, engem sem vesznek el tőle. Nem akarok összeveszni vele, és hogy idegeskedjen! A levelet eldugtam.

Ezzel együtt jött 13 ezer valamennyi forint, amiről fogalmam sincs hogy miért, mit jelenthet? Ezt a pénzt is eldugtam. Szóval gyakorlatilag elloptam! :( Nem akarok én ezzel a pénzel mit csinálni, nincs akkora pofám, hogy még el is költsem,... De ha visszaraknám az asztalra, anya a levélről is tudomást szerezne! Segítség, mit csináljak?? :(

(Mi ez a sok pénz?)


2010. ápr. 8. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De anyukád nem tudja, hogy te mennyit lógsz??Mármint ezért nem akarod megmutatni a levelet se úgye?És scak anyukáddal laksz?
2010. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem vagy normális.megártott a sok hiányzás, csak rádfért volna a suli. Szerinted megoldás, ha eldugod a levelet?

Ha x alkalommal nem reagál anyud a levélre, akkor személyesen is kijönnek.

Feltételezem, hogy ezek szerint anyud nem tud a hiányzásokról, plusz most is kábé suliban kéne lenned és nem a gép előtt.

Cink vagy, tudod, ugye?


Tedd vissza a levelet, és a pénzt is. Ilyenkor ha lépsz, még azt hiszem, megoldható iskolaéven belül a hiányzások pótlása, ha tovább húzod, akár évet is ismételtethetnek veled.

Anno a mi sulinkban egy hasonló kölyök augusztus végéig iskolába járt és tanult, aug. végén meg vizsgázott. De ha elhúzod, és nem marad idő a pótlásra, akkor tuti évet ismételsz, anyád előt is leégsz és még pitiáner tolvaj is leszel a szemében, mert nem adod be neki, hogy nem akartad elkölteni a pénzt.

Ez olyan szinten ciki, amit művelsz, hogy már nekem fáj itt a gép előtt.

Ne alázd meg így anyukádat, és magadat sem a világ előtt. És járj iskolába - de gondolom, ezt feleslegesen mondom...

2010. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a pénz az adóbevallásából esetleg máshonnan jött. Van hozzá egy kis srága szelvény,nem? Ott ráírták honnan jött. Biztos nem dícséretként kapta azt a pénzt:)
2010. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy gáz amit csinálok. :( Anya tudja hogy sokat hiányzok, veszekszünk is miatta de ennyi. (Most épp lyukas óra van a suliban!) Nagyon sokat kések reggelente, a hiányzások a rosszulléteim miatt voltak, de nem mind igazolt. Az igazság az, tényleg nem szeretek itt lenni, bár ahogy tudom, ráveszem magam.

Azt nem akarom, hogy azt gondoljátok, valami kis tanulatlan "suttyó" vagyok. Sokat foglalkozom nyelvtanulással, érdekel a történelem, az utazás, a pszichológia, szeretek olvasni, utálom a tévét. Ha itthon maradok iskola helyett, akkor van az hogy kitakarítok, sportolok, külföldi szövegeket fordítok. De nem vagyok jó tanuló. :(

2010. ápr. 8. 09:42
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Hogy milyen pénz az a 13 ezer forint?

Az a te árad az emberpiacon. Annyit érsz, ép szervekkel együtt.

Úristen, hát hogy lehetsz ennyire szerencsétlen? Állj elő a valósággal anyud előtt és igyekezz helyrehozni amit elszúrtál. Milyen felnőtt lesz belőled, ha a szekrény mögött rejtegeted az élet kényelmetlen dolgait?

És milyen felnőtt lesz belőled, ha nem jársz iskolába? ... Ááááuuu! :)))))

2010. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet, hogy gondolom anyud várja azt a pénzt. És ha elkezd utánakérdezni akkor könnyen kiderül hogy Te vetted át... Na akkor nem lennék a helyedben...

Add oda neki szépen. Ha a napokban jött akkor lehet családi pótlék, az 12.200 , ha egyedül nevel meg 13.valamennyi.

2010. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ne tetézd a bajt, add oda anyudnak a levelet és a pénzt.

és nem bontjuk fel más levelét, mégha családtag is! nálunk ez a szokás, max. rákérdezek, hogy ki írt és mit.

2010. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyél őszinte, add vissza ami nem a tiéd, és ne felejts el bocsánatot kérni. Ha meg reggelente tényleg rosszul vagy, akkor irány a doki. Bár szerintem általános iskolaundorra nem fog tudni gyógyszert adni.
2010. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

erre csak a nagy igazság a válasz: A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.


A legjobban akkor jössz ki a dologból, ha szépen odaállsz anyukád elé és töredelmesen bevallod,hogy felbontottad a levelet és először megijedtél, de rájöttél,hogy jobb,ha bevallasz mindent. Együtt majd megkeresitek a megoldást. Ha nem szólsz, akkor még ő sem tud segíteni+ hatalmasat fog csalódni benned. Hát kell az neked?

2010. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a családi pótlék lesz, a MÁK-tól jött, ugye? Sajnálom anyukádat, de azt hiszem ő rontott el nagyon valamit, ha te ilyenre sikerültél, így lehet, hogy meg is érdemli amit teszel vele. A sorsnak köszönöm, hogy nekem becsületes gyerekeim vannak és sosem lennének ilyenre képesek. Képzeld, nekik akkora lelkiismeretük van, hogy amikor én mondom, hogy maradjanak itthon, mert lázasak, akkor is bemennek a suliba! És én ezért tisztelem őket. Próbálj te is egyenes gericcel, tiszta lelkiismerettel élni, hidd el, nem fogod megbánni!
2010. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!