Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már csinált angol emelt...

Aki már csinált angol emelt szóbelit: kérlek meséljetek?

Figyelt kérdés

Milyen volt? Kb. mint egy középfokú nyelvvizsga szóbelije?

Milyen témákat kaptatok? Mi volt a legnehezebb benne?

Minden tapasztalat érdekel! :)


2016. máj. 5. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehezebb, mint egy középfokúé, de ne izgulj, nem vészes. Csak szépen lassan (de nem tötyögve), higgadtan (de nem aludva) és összeszedetten beszélj, inkább kevesebbet, de kevesebb nyelvtani hibával, protokoll-szerűen úgyis rákérdeznek, ha kihagynál valamit, segítenek, de ha kapkodsz, valószínűleg több lesz benne a hiba, mint az érték. Nekem anno 100% lett, egy évben csináltam a felsőfokkal, az a szóbeli is, pedig az írásbelik nem lettek fényesek, mert itt tudsz arra apellálni, hogy látják rajtad, hogy higgadt vagy és érted, amit mondasz. Szóval csak nyugalom, és logikusan felépítve beszélj.
2016. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nehezebb a középfokúnál, mert itt nincs időd felkészülni, szóval viszonylag gyorsan át kell gondolnod, miről akarsz beszélni majd, nem készíthetsz jegyzetet. (nekem az sokat segített a telc középfokúmon)

Én tavaly voltam, elég rosszul sikerült, meg igazából tökre megilletődtem, hogy egy órával előbb behívtak,mert sokan nem jöttek el. A tanárok kedvesek voltak (aztán jól lepontoztak..), szóval erre ne alapozz. Nekem főként az volt a baj, hogy keveset beszéltem ,gyorsan túl akartam rajta lenni. Mondj el mindent,ami az eszedbe jut a képekről, a vitánál is gondolkozz majd új érveken mindig.

Én azt hiszem a képnél az előre elkészített kajákat kaptam és arról kellett beszélnem. A vita pedig arról volt, hogy van-e még szükség újságokra, nyomtatott dokumentumokra. Az utolsóra nem emlékszem..

Annyira amúgy nem vészes,csak tényleg ne parázz rá, és menni fog :)

2016. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, itt a második hozzászóló miatt hozzátenném, hogy nyilván egy képről azt kell elmondani, ami a képen van, de a vitánál teljesen mindegy, hogy ellene/mellette érvelsz-e, csak logikus legyen, átlátható és nyelvtanilag helyes. Sok sikert!
2016. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Nehezebb, mint egy középfokúé"


Nevetségesek vagytok. Aki az emelt szóbelin nem kap maximális pontszámot, az szellemi fogyatékos.

2016. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: értelmes választ nem írtál. Veszekedni menj máshová, kérlek!
2016. máj. 5. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
(#2 a középfokúnál sincs felkészülési idő.)
2016. máj. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is néztem, hogy mit ír, de lehet, hogy a TELC-nél van. Origón nem volt... :D
2016. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az a szellemi fogyatékos, aki így válaszol :D Igen, TELC-en van felkészülési idő. Tudok beszélni angolul, de sajnos nekem kell valamennyi idő, hogy összeszedjem a gondolataim egy adott témáról, mert oké, eszembe jut róla pár dolog, de az nem elég, ahhoz, hogy kitöltse az időt.
2016. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!