Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz valaha...

Szerintetek lesz valaha olyan, hogy a gyógyszerészek is írhatnak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés
Úgy tudom vannak külföldön ilyenek, bizinyos országokban pl: Anglia. Ez igaz? Ez hogyan működik? Magyarországon kivitelezhető lenne?
2016. máj. 6. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném, és remélem is, hogy nem lesz ilyen. A gyógyszerész nem orvos, nem fog nekiállni diagnosztizálni a gyógyszertár közepén. Tudtommal az angliai egészségügy sok szempontból még a miénknél is siralmasabb, így őket inkább nem kellene utánozni.
2016. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
ha nem bolondul meg a világ,akkor nem.
2016. máj. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Majd ha az építkezés művezetője ad építési engedélyt.
2016. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert a gyógyszerész nem diagnosztizál.
2016. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan orszagok (en Torokorszagot tapasztaltam szemelyesen), hogy nalunk venykoteles gyogyszert ott a gyogyszeresz is kiadhatja. Pl. en fogamzasgatlot kerestem, es ha vettem volna, akkor az o javaslata alapjan kellett volna.
2016. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
A betegség megállapításához vizsgálat kell. Ennek helyszíne nem a gyógyszertár és szakértője nem a gyógyszerész, aki mást tanult.
2016. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudok képzelni olyan szituációt, hogy gyógyszerész ír fel bizonyos gyógyszereket. Pont ugyanúgy, mint a fogorvos is írhat fel pl fogamzásgátlót,pro familia. Ilyet miért ne tehetne gyógyszerész is? Értelemszerűen olyan körülmények között, hogy előzetesen azt a gyógyszert szakorvos írta fel, amit egy számítógépes rendszerben dokumentálnak és továbbiakban ugyanazért a szerért nem kell újra és újra visszamennie az orvoshoz. Így el tudnám képzelni. Úgy persze nem, hogy bemegyek és random íratok akármit, mindenféle előzetes vizsgálat nélkül. Illetve nyilvánvalóan csak bizonyos gyógyszerekre korlátozva, amelyeket a páciens állandó jelleggel szed.
2016. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!