Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bejelentett matek dolgozatra...

Bejelentett matek dolgozatra nem tudtam bemenni. Ezért írhat be egyest?

Figyelt kérdés

A tanár előre bejelentette, hogy matek dolgozat lesz, de nem tudtam megjelenni, mivel időpontra kellett mennem dokihoz.

Errefel beírt egy egyest, és azt mondta, hogy nem törli ki, majd megírom a TZ-t. De az egyes akkor is bent marad.

Lehet ilyet csinálni?

De most komolyan, az időpontot nem fogom 'pakolgatni', mert matek TZ...



2016. máj. 13. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"De most komolyan, az időpontot nem fogom 'pakolgatni', mert matek TZ..."


Majd ezentúl át fogod.

2016. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna, de mivel a diákok nem ismerik a jogaikat, lehet.
2016. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz orvosi igazolást bevinni?

Akkor hátha lehetne valamit csinálni

2016. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Házirendben nézd meg hogy van-e ilyen hogy ha nem jelentél meg, akkor az egyesnek felel-e meg egy bejelentett dolgozatnál, igazolás hiányában.

Mert ha ilyen nincs, akkor nem. Ez kb. olyan, mintha ő lenne beteg és akkor meg mondod hogy 5-ös.

De ahogy előttem is írták, azért csinálják ezt mert a diák még nem ismeri a jogait.

2016. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha időpontod volt az orvosnál, akkor arról van orvosi igazolásod bizonyára (gondolom nem voltál hülye, és kértél, ugye??). Azt szépen bemutatod a szaktanárnak, valamint leadod az osztályfőnöknek, és ha a szaktanár nem törli ki az egyest, akkor az osztályfőnöknek, vagy ha ő sem segít, az igazgatónak jelzed a problémát. Nem írhat be egyest témazáróra úgy, hogy nem voltál ott. Ha ott vagy az órán, és nem adsz be semmit, vagy ha kiküld az óráról, mert rossz vagy, kaphatsz egyest, de így, hogy igazoltan hiányoztál, nem osztályozhatta a teljesítményedet.
2016. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen kértem igazolást.

Jelzem majd osztályfőnöknek.

A házirendet meg áttekintem. :)

2016. máj. 13. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Az sohasem árt, ha ismered a házirendet :)), de az #5-nek van igaza. Ilyen nincs, nem írhat be egyest, amiért hiányoztál, még akkor sem, ha igazolatlanul, pláne, hogy vagyon róla igazolásod.

Legközelebb esetleg annyit megtehetsz, hogy szólsz neki: bocs, tanár úr/nő, időpontom van a dokihoz, nem tudok itt lenni dogakor.

Az ilyesmi általában jól veszi ki magát, ha előre bejelentett dolgozatról vagyon szó. Ha normális a tanár, ezt elfogadja, esetlen megkérdi, nem lehet-e áttenni - nem? akkor köv. órán megírod... vagy hasonló. (Igaz, ha normális a tanár, nem ír be egyest, ha hiányoztál. Biztos, hogy beírta? Nem csak ijeszteget? Magamból kiindulva, én előtte meg utána is "beírok" 2-3 elégtelent, csakhogy tudja mihez tartani magát az tanulóifjúság:DDD)

2016. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van, ilyenkor osztályfőnököd felé kell fordulni.

Ha ő normális, akkor kiharcolja az igazad...

2016. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!