Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csinálhat olyat a tanár, hogy...

Csinálhat olyat a tanár, hogy egy előre bejelentett dolgozatra vagy egyest, vagy ötöst ad?

Figyelt kérdés

A matek tanár úgy gondolja, hogy ezt a tananyagot tudni kell.Az én elméletem teljesen más erről, ugyanis az élet számtalan akadályt fog elénk görgetni, de abban biztos vagyok, hogy soha nem kell majd tudnom azt, hogy mennyi 3-nak a -4.foka, meg hogy hogy kell valószínűséget számolni stb.. Miért tanulunk ilyen értelmetlen dolgokat, miért nem arra az életre készítenek föl, ahol csekket kell majd fizetni, adóbevallást kell majd készíteni.


Na mindegy, elkalandoztam egy kicsit :D. A kérdés akkor az, hogy csinálhat-e ilyet a tanár és hogy miért muszáj tudni?

Legyen szép napotok! :))

15/L



2015. okt. 16. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Alsóban egy hibára egyest kaptunk másolásra, tollbamondásra... felnőttünk. De meg is tanultuk tisztességesen.
2015. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem az életre készítenek fel, mert az államnak nem érdeke, hogy jól tájékozott legyél. Az az érdeke, hogy robot legyél, aki alkalmazkodik a helyzethez, és hálát rebeg a minimálért is. Ha igazán tanulni akarsz az életről, akkor nem állami iskolába kéne járnod. Itt ez megy, vagy beletörődsz, vagy sulit váltasz.


Mutatok egy példát: https://www.youtube.com/watch?v=ZZR38ukyVbc

2015. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenem, hogy azért az alsóban megtanult dolgok tényleg fontosak, mert akkor kell megtanulni helyesen írni, stb..Ráadásul régen sokkal könnyebb volt a suli ;)
2015. okt. 16. 10:34
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem volt könnyebb.

Előszeretettel hangoztatják mostanában, hogy jaj, hát karácsonyra olvasni kell. 83-ban is kellett.

A gyerekem törikönyve gyakorlatilag ugyanaz, mint az enyém, biológia, földrajz szintén. CSak mi figyeltünk órán, nem telón játszottunk, így azért otthonra kevesebb maradt...

2015. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem kell általánosítani, nem mindenki telefonozik órán.

Lehet, hogy a könyv ugyanaz, de azon felül a tanárok még nagyon sok értelmetlen dolgot diktálnak le a füzetbe, amiket számon is kérnek.

Egyébként az senkinek nem jut eszébe, hogy miért telefonoznak órán a diákok? Talán azért, mert a tanár órán olyan unalmasan, töményen magyaráz, hogy még a legaktívabh tanulóbol is "hulla" lesz..Még mindig azt állítom, hogy régebben könnyebb volt az iskola :)

2015. okt. 16. 11:12
 6/20 A kérdező kommentje:
*legaktívabb
2015. okt. 16. 11:13
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Ezt állítanod éppolyan szűklátókörű dolog, mint fordítva támadni. Nem jártál akkor, fogalmad sem lehet róla. Kőkemény volt, és nálunk még olyan szabadság sem volt, hogy olyan ruhában menj, amilyenben akarsz. Ha egy mai, felvilágosult, szabadságvággyal élő fiatal belecsöppenne abba a gimibe, ahová én jártam, egy héten belül kiugrana az ablakon. Nem tudhatod, mi volt 15 éve és milyen suliban voltunk. Telefon? Esélyem sem lett volna a küszöbön bevinni.


Amúgy egyetértek azzal, hogy tanulni csak úgy lehet, hogy élvezed. Ezért is mondtam, hogy nem államiban érdemes gondolkodni, mert extrém ritka az a tanár, aki szembe megy az irányítással és inkább tart élvezetes, mint tömény órát. De ez államiban régen sem volt másképp.

2015. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért az túlzás, hogy ezek feleslegesek. Adóbevallást úgyis meg fogsz tanulni készíteni, viszont ha matekot nem tanítanának, magadtól a büdös életben eszedbe nem jutna tanulni. Pláne nem ennyi idősen. Alapműveltség, általános kulturáltság, ilyesmik. Meg a sok felesleges tárgy között esetleg felfedezed, amivel a hátralévő életedben foglalkozni akarsz, ki tudja :)
2015. okt. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"soha nem kell majd tudnom azt, hogy mennyi 3-nak a -4.foka, meg hogy hogy kell valószínűséget számolni"


Csak megjegyzem, hogyha az emberek nem tanulnának valószínűségszámítást, jó eséllyel az egész világ gazdasága összeomlana. A gazdasági kockázatelemzők nélkül legalábbis, elég szar lenne a helyzet.


Fogadd el, hogy rengeteg hasznos munkát végző ember hétköznapjainak része a sokaknak értelmetlennek tűnő dolgok, pl. a valószínűségszámítás. Én reál ember vagyok, műszaki pályára készülök, én azt tartom feleslegesnek és értelmetlennek, hogy pl. magyar érettségin verset kell elemezni, aminek aztán végképp nem fogom hasznát venni soha (sőt, csak azok fogják, akik magyartanárnak, vagy irodalmárnak készülnek, esetleg nyelvészprofesszornak) Mégis elfogadom, hogy ez van, és beállok a sorba.


Ezzel ellentétben viszont a matematika minden területe segíti a logikus gondolkodás fejlesztését. Azt meg szerintem nem kell mondanom, hogy logika nélkül nehezen fogsz megállni a lábadon az életben

2015. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Elég nevetséges dolgokat irogatsz kérdező, látszik, hogy fogalmad nincs arról, hogy az életbe hogy mennek a dolgok. Csekket te már valószínüleg a büdös életben nem fogsz feladni. Most már a dolgok nagy része elektronikusan megy.

Adóbevallást meg majd megcsinálja a könyvelő, aki azt tanulta, mert az egy külön szakma...

Nem is értem honnan vetted ezt a sok hülyeséget. Ritkán látni, egy kérdésen belül ennyi butaságot.


Visszatérve az eredeti kérdésre: Igen, a tanár csinálhat ilyet. Semmi nem szabályozza az értékelés módját, mindenki úgy adja a jegyeket, ahogy akarja.


Ez a valóságban is így van. Ha már annyira adóbevallást akarsz csinálni (valószinűleg fogalmad sincs, h. mi az) akkor azt vagy jól megcsinálod vagy nem. Ergo vagy rendben megy minden, vagy jól kib(a)sznak még veled.


Olyan, "3-nak a -4.foka" nem értem mit takar, ilyen szóhasználat nem létezik a matematikában. Tehát már alapjaiban valami teljesen össze van zavarodva a fejedben. Foka legfeljebb a tudatlanságodnak van, ami nyílván maximális, a kérdéskiírásból láthatóan...

2015. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!