Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kollégiumban élni?

Milyen a kollégiumban élni?

Figyelt kérdés
Röviden én: 15/F, egész jól tanulok, matek a kedvencem :D . Nos. Szeptembertől megyek kollégiumba, és egy haverom is oda jön. Szertnénk egy szobában lenni. Milyen az ottani élet? Mit csináljak a szabadidőmben? Milyen az az érzés hogy nem ismersz ott senkit? Történeteiteket is szivesen elolvasom. Milyen a zuhanyzás/fürdés esetleg az ottani piszkálódás (ha van)?

2016. máj. 14. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb szabály, hogy fontos egyszerre zuhiznatok a szobatársaddal. De csak ha elég magabiztos vagy abban, hogy heteró vagy. Ha nem, akkor ne is menj koliba.
2016. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fontos vele eggyütt zuhanyozni? Miért? Mi történhet?
2016. máj. 14. 19:37
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha nem vagyok Hetero? (Az vagyok, de a lényeg hogy ismerek olyat aki nem :D annak mit tanácsoltok?)
2016. máj. 14. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Hallod, én csak vicceltem :D

AMúgy egyetemi koleszos voltam, ha haveroddal mész nem lesz probléma, takarítsatok majd rendesen. De ha nem haverral kerülsz egy szobába és pl. zenéjét nem kussoltatja el, vagy stb. akkor szar lesz.

2016. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy vicceltél :D De gondoltam a fagyi visszanyal :D
2016. máj. 14. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván önállónak kell lenni.

Minden kollégium más, alapvetően a nevelőtanárok elvárják, hogy valahogy nézzen ki a szoba, legalább kb rend legyen és hétvégén meg tényleg rend legyen. Gyakran vannak "vendégek" a kollégiumban, akik fizetnek érte és olyankor minden el kell pakolni.

Emellett a kollégiumok nagy részének van egy szabályzata, ez változó.

Első félévben valószínűleg kötelező a tanszoba/szilencium, ami 2-3 óra között szokott lenni. (Nálunk 16:30-17:45 és 18:15-19:30).

Nálunk pl a mosogatás úgy van megoldva, hogy minden héten vannak mosogatósok... Akik közül általában az elsősök mosogatnak. :D

Meg vannak íratlan szabályok, például nálunk elsős nem fürödhet 9 után, csak ha egy tizenkettedikes megengedi. (Jobb betartani...)

Amúgy melyik koliba mész?

2016. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
haha :DD Csak nehogy a felsősök azt mondják hogy együtt kell zuhiznotok :) az lenne a fagyi visszanyalásának a visszanyalása. Hová is mész? Lehet írok nekik :D
2016. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem élek Magyarországon, csak közel hozzá. Az a fagyis jó volt! ;)
2016. máj. 15. 12:22
 9/9 anonim válasza:
100%
Hű én imádom a koleszt. Én is az egyik barátommal mentem és egy szobába kerültünk és kaptunk még 2 másikat de ők hamar elmentek mert végzősök voltak és így négyen vagyunk egy szobába és szerencsére nagyon jól ki jövünk. Nem kell félned attól hogy nem ismersz senkit hiszen mindenki úgy megy oda hogy senkit nem ismer. Légy nyitott mások felé és hidd el majd ki alakul egy baráti társaság nekem például fél év kellet hogy be illeszkedjek először nagyon nem szeretem ott lenni furcsa volt minden de aztán jött egy fordulat és sikerült a beilleszkedés es most ott tartok hogy nem is akkarok pénteken haza menni szóval ha nem érzed magad még az elején jól akkor se add fel mert hidd el jó lesz minden egy idő után de remélem neked majd hamarabb sikerülni fog a beilleszkedés. Szabadidőmben ki ülünk és beszélgetünk aztán mindig csatlakozik valaki hozzánk és végül 15en ülünk egy asztalnál és így mindig új embereket ismerünk meg a koleszból . A zuhanyzással nálunk semmi gond nincsen minden úgy megy mint otthon :D . Szóval nekem az a véleményem a kollégiumról hogy egyszer mindenkinek ki kellene próbálni mert kár ki maradni a kollégista évekből mert minden nap egy újabb buli :D . 16/F
2016. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!