Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Üdv, van e arra lehetőség,...

Üdv, van e arra lehetőség, hogy a szóbeli érettségi időpontját áthelyezzék? Külföldi diák vagyok, és itthon pont abban az időben kell magyar érettségit is irnom.

Figyelt kérdés
Arra sincs sok esély hogy az itthonit áthelyezzék, van lehetőségem idén elkezdeni az egyetemet, vagy ne reménykedjek? :D

2016. máj. 18. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
ha nincs érettségid, nem kezdheted el az egyetemet.
2016. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez magától értetődő, és a kérdés sem erre irányult, hanem a halasztásra
2016. máj. 18. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
ez is szerepelt a kérdésedben... és nem nincs lehetőséged.
2016. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Én tavaly próbálkoztam, pár órával (!) arrébbtenni a szóbelimet, de nem engedték. Ez emelt volt, ha közepeket írsz, talán rugalmasabbak, egy próbát mindenképpen tegyél.
2016. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Középszintű vagy emelt szintű? A középszintűt mindenképpen lehet, azt az iskola osztja be. Emelt szintűt is lehet, ha nagyon gyorsan megkeresed a kormányhivatalt, írásban igazolva, hogy mért nem tudsz akkor megjelenni.
2016. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Emeltszintűzök, sajna, már írtam az oktatáshivatalnak és a harmadik iroda küldte tovább az "illetékesneezek". Ezek szerint ennyit tehettem, most már csak imátkozhatok! xD

Köszi a válszokat :)

2016. máj. 18. 22:27
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha az Oktatási Hivatalmak küldted, akkor ugyanannyi erővel a kéményseprőknek vagy a konzervgyárnak is küldhetted volna. Az Oktatási Hivatal nem felelős az érettségi szervezéséért. Ha rögtön oda írtál volna, akik ezt csinálják, vagyis ahol jelentkeztél, előbbre jutottál volna. Nem az OH tehet róla, hogy te rossz intézményt kerestél meg.
2016. máj. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, én anno mindenhogyan próbálkoztam, OH-t hívva, adott intézményt hívva, ahová be lettem osztva, iskolám igazgatója (!) hívta fel őket, volt minden, és én csak pár órával előrébb (!) szerettem volna rakni, de semmi.. Lehet, hogy azóta rugalmasabbak vagy valami, de nekem nem sikerült. Azért szurkolok!
2016. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"OH-t hívva, adott intézményt hívva, ahová be lettem osztva,"

Ez még az előző válaszoló által említett kéményseprő kategória. Csak az tudja megváltoztatni, aki a vizsgát beosztotta. Az pedig a megyei vagy fővárosi kormányhivatal oktatási (fő)osztálya. Viszont nekik is nagyon kevés a játékterük, miután eltöltöttek több hetet vele, hogy készítsenek egy értelmes beosztást. Ha valakit átraknak, akkor nyilván mást is át kell rakni, senkit nem ismernek, mindenkit kiértesítettek, a tanároknak kiadták a megbízást, hogy melyik nap hány emberük lesz, és mindenkinek előre kell tudnia az időpontot. Nem arról van szó, hogy gonoszak, hanem egyszerűen nincs lehetőségük ebben a fázisban kívánságokat figyelembe venni, és mellesleg sokkal kevesebb emberrel dolgoznak, mint kéne, és örülnek, ha ilyen cserék nélkül hibátlanul lemegy a érettségi. Talán ha még márciusban kérted volna, akkor lett volna lehetőségük figyelembe venni.


Középszinten kicsit egyszerűbb volna az egy bizottsághoz tartozó 2-3 vizsganapon belül átrakni valakit, de ott se nagyon könnyű, és annak a beosztásnak is millió szempontja van.


Szóval csekély esélyt látok a sikerre.

2016. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt is hívtuk, úgy, hogy volt ember, aki cserélt volna velem, szóval még azzal sem kellett volna bajlódniuk.
2016. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!