Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Éppen, hogy nem állok bukásra...

Éppen, hogy nem állok bukásra kémiából, de valószinűleg még lesz egy TZ. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

1.80-ra állok, a tanár elvileg 1.75-től adja meg a 2-est. Most járunk az anyag vége fele a tankönyv szerint, de a tanár még mást is vesz velünk az anyagból, olyat, ami nincs a tankönyvben. A könyv szerint már kb. 3 órája össze kellett volna foglalnunk, de ezt már fentebb részleteztem. Általába 1-2 órát töltünk összefoglalással, mivel az osztály nagy része soha sem érti az anyagot, velem együtt. Én is csak magolom, de az összes óra előtt/közben tiszta stressz vagyok, izzadok, nehogy valamit elrontsak.

Mivel ezt a mostani anyagot se értem nagyon nagy szerencsével sikerülne csak a kettes témazáró. Minden órára magoltam, de az egyenleteket meg az összes számolást sem értem egyáltalán.


Nincs még igazolatlan hiányzásom, és 20 óra igazolatlan lehet összesen. Azon gondolkoztam, hogy összefoglalás utáni órákról hiányozni fogok, mivel nagyon nem szeretnék megbukni.

De hogyha szerencsénk van, nem fogja befejezni az anyagot időbe.


Szerintetek mit tehetnék? Nagyon félek!



2016. máj. 22. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kettest össze lehet szedni. Nem lehet minden nehézség elől megfutamodni. Nincs esetleg valaki,aki tudna neked segíteni? (Osztályon kívül)
2016. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Hanyadikos anyagról van szó?

És annyira sajnálom, hogy komolyan így veszitek a kémiát és nem értitek, mivel a kémia önmagában egy csodálatos, színes tantárgy és marha logikus is. Megannyi kreativitással és változatosságal bír, nem csak a képletmagolásokból áll (az azért kell, hogyha megértetted akkor összerakd a fejedben a 'kis darabokat' és végül egy egységet ki tudj alakítani)


Speckó tudok neked ajánlani egy weblapot ami megértethet bizonyos anyagrészeket, mert vannak jó feladatai is.. De ebbe időt kell akkor fektetned és gyakorolni-gyakorolni.

Ez: [link]

Esetleg tudsz kérni valami külső embertől segítséget? Mert szerintem ez még használhatna neked, főleg aki logikusan elmagyarázná a dolgokat.


Egy 2-es azért sikerülhet, ne félj ettől, menj be és ha valamit nem értesz kérdezz, főleg összefoglalásnál lehetne annyit mint a nyű, de sok diák nem teszi inkább nem érdekli és lelép a csöngőkor..

+ az se megoldás ha nem mész be, mert így is megirattathatja veled egy külön időpontban, mert döntő lehet a te szempontodból. Tanár hozzáállása a kérdés..

2016. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De épp ez, hogy a tanár rám van szállva azóta, amióta anyám bent volt nála fogadó órán, hogy hogyan lehet javítani. Ha lehetne már rég feljavítottam volna magam valami házidolgozattal, vagy feleléssel. Persze már feleltem önszántamból, de akkor is bemagoltam az egész füzetet és még úgy is csak egy 3-as sikerült. Azon csodálkozok, hogy megúsztam egy dogát úgy, hogy ellógtam néhány órát és kiírt anyám miatta, különben már nagy pácban lennék.

Nem merek szólni a tanárnak, mert akkor megiratná velem az előző dogát is. Inkább bízom a véletlenre, feleltessen amikor akar.


Nincs olyan aki tudna velem foglalkozni vele, mert szüleim se értik az anyagot, meg már így is 2 külön tanárhoz járok egy héten.


Több értelmét látom annak, hogy ellógjak, hiszen már csak 17 tanítási nap van nekünk (1 nap kiesik osztálykirándulás miatt), ezek közül 7 kémia óra. Nem nagy dolog ha ellógok 1-2 óráról.


Egyébként kilencedikes vagyok, 16/F

2016. máj. 22. 18:28
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha tényleg ezt érzed a legjobb megoldásnak,akkor ne menj be. Viszont jövőre is van kémiád..akkor mi lesz?
2016. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
56%

És mi lenne ha tanulnál?

Most felcsillant gondolom a szemed...Tanulni? az meg mi?

Jah ilyen is létezik

2016. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott van hogy magol és tanul,és igenis van olyan tantárgy,amit egyszerűen nem értesz,én emelt kémián voltam 3mas és inkább leadtam annyira nem áll rá az agyam..de egyébként ha tényleg készülsz,akkor nemhiszem h egy 2es nem jönne össze..és ne lógd el,mert akkoris meg tudja íratni,bár ez tanárfüggő..és addig magyaráztasd a különtanárral,amíg nem látsz benne logikát..a kémia tényleg logikus,csak iszonyat nagy a tananyag és sokszor átláthatatlan:)
2016. máj. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Külön tanár már csak következő tanévre tud elvállalni. Lógni valószínűleg nem fogok, de hiányozni pár napot biztosan, de az magán ügy, hogy miért.

Az a baj, hogy nem lehet házidolgozatot csinálni a tanárnak, nem fogadja el valamiért. De én még egyszer rá fogok kérdezni, ha nem, akkor inkább felelek önszántamból óra elején még egyszer, és megpróbálom magam kettesre felhúzni, vagy legalább a közelébe tartani magam.

2016. máj. 23. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha megkérnéd a kémiatanárt, hogy ajánljon valakit a felsőbb évesek közül, aki tartana neked pár magánórát.


Egy faktos 11.-esnek nem hiszem hogy akkora nagy probléma lenne elmagyarázni a 9.-es tananyagot úgy, hogy az egy 3-asra minimum elég legyen.

Szerintem még akár a zsebpénzedből is megérne pár ezer forintot egy szabad nyár.:)

2016. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Lehet, hogy ez már egy késő jövő válasz, de hasznos lehet számodra:

Mit csináltál eddig? Egyáltalán hanyadikos vagy, hogy már majdnem bukásra állsz?

Tehát az eddigi években nem volt semmi tennivalód, vagy mi oka a (majdnem megtörtént) bukásodnak? Egyáltalán érdekelt téged az, hogy milyen lesz a sorsod? Ha így állsz, valószínűleg arra se jöhettél rá eddig, hogy az alapra épül a középső rész, a középső részre a tető. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy hanyag voltál eddig, és nem érdekeltek a jövőbeli dolgok. De persze csináld ahogy akarod, de ez így van, és ez soha nem fog megváltozni.

2016. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Végig olvastad eddig egyáltalán az egészet? Az egész félévet végig tanulta, magoltam kémiából, de neked biztosan nem volt egy olyan tantárgy amit nem tudtál megérteni és egyszerűen undorodtál meg féltél tőle.

Megnéznélek valami olyan tantárgyból amiből tanulás nélkül majdnem ötös vagyok, hogy mennyit tudsz belőle, és hasonlóan kinevetnélek és leszólnálak ha fele annyit se tudnál mint én.

2016. máj. 30. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!