Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Belefáradtam a tanulásba. Mit...

Belefáradtam a tanulásba. Mit csináljak? Ez megoldható?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős,és készülök a szóbelikre.Csak úgy érzem már belefáradtam.Nem az akaraterőm hiányszik,nem is feltétlenül az érdeklődésem,hanem az energiám.

Az írásbelik előtt is viszonylag sokat tanultam,és egész évben mindig volt valami amire készülni kellett (nyelvvizsga,oktv például) és volt hogy a szünetet sem teljesen csak pihenésre szántam.


Viszont sok tételt kellene még megtanulni a szóbelire.De úgy érzem belefáradtam a tanulásba.Ha neki is ülök,az csak olyan "tudjam már le" módon történik..meg ha érdekel is az elején,a vége fele már nincs hozzá türelmem.

Tegnap direkt pihentem,kevesebbet tanultam,meg főleg azt ami amúgy is érdekel,de ma sem érzem magam sokkal kipihentebbnek.

A legjobb lehet az lenne ha elmennék pár napra valahova,akár úgy hogy ott is tanulgatok,csak más környezetben.Erre viszont nincs lehetőség


Mit csináljak?


2016. máj. 25. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát, ha belefáradtál a középiskolai tanulmányaidba, akkor remélem nem célod a felsőoktatás. Az érettségi a legnevetségesebb kihívás egy ember életében.


Amúgy meg ha nincs lehetőség akkor menj ki az utcára sétálni, nézz filmeket egy napig, aztán folytathatod...

2016. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két napra dobj el minden könyvet, kapcsolódj ki!

Ne stresszelj, természetes, hogy el vagy csigázva - nem is az érettségi nehézsége miatt, hanem azért, mert rettentően el van húzva. Már alig várom a szóbeliket, jobb lett volna rögtön az írásbelik után túl lenni rajta, nem még 2-3-4 hetet várni:( Ez ahhoz sok, hogy az ember már semmit ne tanuljon, ahhoz meg kevés, hogy mindent most tanuljon meg, ismételgetni meg tényleg idegőrlő egy idő után:S

2016. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért kell ilyeneket írni? Ha egy éven keresztül állandóan tanulok és mindig csinálok valamit,szinte sosem pihenek,akkor miért olyan "bűn" hogy elfáradok? Az egyetemhez meg ne hasonlítsuk szerintem mert mindenkinek épp az a nehéz vagy könnyű amit akkor csinál.Ráadásul ott lehet éppen könnyebb amiatt,hogy azt tanulunk amit jobban szeretünk.Szerintem ha valaki azt tanulja amit legjobban szeret,akkor nem feltétlenül nehezebb az egyetem sem.

(De erről nem szeretnék vitatkozni,mert nem ez volt a kérdésem lényege)


A válaszod második részét köszönöm.

2016. máj. 25. 10:25
 4/8 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: köszönöm szépen hogy írtál.Látom te is ezen mégy keresztül.

Bizonyos értelemben igazad van.

Nem tudom neked mikor lesz a szóbelid,de az enyém június második felében,szóval bőven van addig idő.Ez nekem részben jó,mert még május 20. körül is volt írásbelim (ez is jól ki volt tolva) így van időm készülni a szóbelire,csak tényleg meg lehet hülyülni.

Bizonyos fokig valóban jó így nekem legalábbis,de ha az írásbeli után (akár az azt követő héten mondjuk) letudnánk a szóbeliket,akkor nem lenne így kihúzva és nem is kellene rá többet készülni.Amit tanulnánk előtte a szóbelire úgyis jó lenne az írásbelire.


Nekem bizonyos szempontból jól jött így ki,de az is igaz hogy mivel én még áprilisban,két héttel az érettségi előtt is elég elfoglalt voltam,nagyon bele kellett volna húznom hogy megtanuljam.


De van magyarból pl. 40 tétel,töriből sincs kevesebb..szóval erre kell is az idő.Csak hosszú idő után meg könnyen monotonná válik,pedig igyekszem változatosan kiválasztani a tételeket,de hiába.

2016. máj. 25. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek üzenem, hogy ha valaha is volt bármi köze az egyetemi élethez, akkor ő is tudja, hogy anno az érettségi idegőrlő volt mindenkinek. Engedjük már meg szegény középiskolásoknak, hogy belefáradjanak, ne mindig csak mi nyavalyogjunk, hogy mennyire szar a vizsgaidőszak.

Kérdező! Mivel rengeteg időd van még, egy-két napra tényleg hagyd a tanulást, rá se nézz a könyvekre. Menj el sétálni, biciklizni, sorozatozz, kirándulj, játssz a kutyáddal, vagy a nagymama kutyájával, vagy a nagymamával (:D) stb. Pihenj, aludd ki magad, töltődj fel.

Megjegyzés: olyan egyetemi szak nincs, ahol azt tanulod, ami érdekel. Mindig vannak értelmetlen, hülye tárgyak, de ott legalább van egy célod és küzdesz érte. Tényleg többet kell tanulni, sokkal többet, de az első pár hét úgyis beszoktatás, megtanulsz tanulni és akkor már utólag tényleg semminek fog tűnni az érettségi.

De neked most ez a feladatod, túl leszel rajta és utána nagyjából azt tanulhatod majd, aminek van köze ahhoz, ami érdekel. Többé-kevésbé :D

Hajrá, kitartást, pihenj egy nagyot aztán még szedd össze magad picit és lesz egy nyarad, amikor semmi dolgod nem lesz. Szurkolok!

2016. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 advance válasza:
100%
Az az igazság h szerintem igaza van első válaszolónak. Egy féléves vizsgaidőszakomat elcserélném egy érettségire, mert egy fősulis tárgyból többet kell megtanulni mint egy középsulisból a 4 év alatt. Úgyhogy azért kérlek ne hasonlítsuk az egyetemi éveket a korábbiakhoz. Ja és mindezt úgy mondom, hogy van családom és főállásom. Muszáj erőt gyüjtened, próbálj valamilyen szórakozással kikapcsolni és feltöltődni, mert ezt a szekeret tolni kell tovább;)
2016. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok


Persze, van igazság abban, amit az első válaszoló írt, de azért elég erős túlzás az, hogy akinek fárasztó az érettségire való tanulás, az nem való felsőoktatásba. És egy átlagos 18 évesnek az érettségi élete addigi legnagyobb kihívása, ezzel szerintem nem lehet és nem is érdemes vitatkozni. A jövője múlik rajta, muszáj jól teljesítenie és azért ez egy elég nagy stressz faktor. Az már más kérdés, hogy utólag vicc az egész, de azért ott, akkor az egy nehézség volt. Mondom ezt medikusként, s bár az érettségivel nem szenvedtem meg, utáltam és alig vártam, hogy túl legyek raja.

2016. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.Nem akartam kifejteni a saját véleményem,nem akarok vitatkozni sem,de mégis leírom mit gondolok,vagy egyetértetek velem,vagy nem.


Én az utolsó előtti válaszolóval is egyetértek meg az utolsó válaszolóval is.De szerintem az igaz hogy eddig nagyobb kihívás nem nagyon volt,és szerintem nem normális ha valaki úgy van vele hogy úgyis tudja,milyen könnyű,szinte készülnie sem kell.Erre nem nagyon lehet elmenni még egyszer,vagyis el lehet,de annak is komoly következményei vannak.Szerintem nem mindegy hogy akkor vagy 2 év múlva kezdi az egyetemet valaki.És lehet hogy megcsinálható,meg könnyű de nem mindegy hogy pl. egy szóbelin max.pontot kap valaki (azzal mondjuk javíthat egy egész jegyet,és pontot jelent neki)vagy veszít nem tudom hány pontot és talán el is rontja az írásbelijét vele.

Leírhatjátok,ha nem így gondoljátok.


Én mondjuk már egyszer csináltam előrehozottat,de az könnyebb volt mert egy tantárgy volt egyszerre,de ott is volt stressz,mert az sem mindegy hogy megcsinálom akkor ésjövőre eggyel kevesebb lesz,vagy csinálahatom még egyszer.Ráadásul a szóbelitől azért is tartottam jobban,mert javítani szerettem volna a pontomon,sikerült is max.pontos szóbelivel 3%ot javítani.Ez ráadásul egy emelt érettségi volt és lehet hogy pont az emeltekkel fogok több pontot kapni.Ilyenkor azért nem mindegy hány százalék,meg hogy milyen a szóbeli.

2016. máj. 25. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!