Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján dől el mennyi a...

Mi alapján dől el mennyi a ponthatár egy adott szakon?

Figyelt kérdés
Ha pl egy adott intézményben egy adott szakot idén kevesebben jelöltek meg (-50 fő) akkor a ponthatár a tavalyihoz képest lehet hogy alacsonyabb lesz?

2016. máj. 28. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Meg az is lehet, hogy magasabb.

A keretszám és a jelentkezők pontszámának függvénye, ha kevesebben jelentkeznek, de jobbak az eredményeik, magasabb is lehet.

2016. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi alapján dől el mennyi a ponthatár egy adott szakon?":


Az intézmény meghatározza, hogy hány embert akar felvenni, majd rangsorba állítja a jelentkezőket és felvesz belőlük annyit, amennyit meghatározott. Az utolsó felvett ember pontszáma adja a ponthatárt.


"Ha pl egy adott intézményben egy adott szakot idén kevesebben jelöltek meg (-50 fő) akkor a ponthatár a tavalyihoz képest lehet hogy alacsonyabb lesz?"

Lehet,de nem csak ettől függ. Ha kevesebb ember jelölte meg, mint tavaly, de akik megjelölték, azoknak magasabb a pontszáma, mint a tavalyiak, akkor nőni fog a ponthatár.

Ha kevesebb ember jelölte meg a szakot, ugyan olyan potnszámmal, mint a tavalyiak, akkor sem feltétlenül csökken a ponthatár, például ha idén az intézmény kevesebb emebrt szeretne felvenni, mint tavaly.

2016. máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig már reménykedtem. :( Akkor hát ennyit erről.
2016. máj. 28. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert olyan válasz(oka)t kaptál, hogy "lehet, hogy csökken, de lehet, hogy nem", máris ilyen pesszimistán állsz a dolgokhoz? Máris képes lennél feladni?

Ne haragudj, de ilyen mentalitással nincs keresnivalód a felsőoktatásban. Arról nem is beszélve, hogy most felvételizel, de fogalmad sincs a dolgok menetéről, ponthatár kialakulásáról...


Inkább most dorgáljon meg valaki - vállalom -, mint később. A felelősséget is vállalom, de vedd már ki a kezed a biliből és nőj fel!

2016. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt hittem hogy több köze van a ponthatár alakulásához annak hogy hányan jelölték meg a szakot, ennyi. Emiatt abban reménykedtem hogy ha kevesebben, akkor csökkenni fog a ponthatár tehát nagyobb eséllyel kerülök be... Ezt a reményemet adtam fel hogy tuti hogy csökkenni fog a ponthatár. Ennyi.

Egyébként mi az hogy fogalmam nincs a dolgok menetéről? Erről az egy dologról "nem volt fogalmam" mert más hitben éltem, ennyi. De nem "magyarázkodom" tovább, mert már úgyis meg van a véleményed, engem meg nem érdekel, csak gondoltam azért válaszolok.

2016. máj. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!