Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar szóbelire kellene...

Emelt magyar szóbelire kellenek memoriterek egyes kötőknél? (könyvnélküli vers)

Figyelt kérdés
Senki nem mond semmi konkrétat... A magyartanárom nem tudja és azt mondta tanuljunk. De én úgy érzem, hogy felesleges ha nem kérnek. Középszinten kérnek, ezért nem tudom kérnének e emelten. Valaki válaszoljon kérem! Fontos! Pénteken már szóleizek és jó lenne ha tudnám :( előre is köszönöm! :)

2016. máj. 29. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kötelező, de ha 100%-ot akarsz, akkor elvárás. Én tanultam minden költőhőz valamit - na meg persze sok idézetet is.

Persze nem volt rá szükségem, mert sikerült a Bibliát kihúzni:D

2016. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hű😱 köszönöm a válaszod! :D akkor azthiszem azt a párat még megtanulom:)
2016. máj. 29. 18:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerepel a követelmények közt, és elég baj, ha ezt a tanárod nem tudja, és még utánézni is lusta. "A nyilvános beszéd, a közszereplés főbb nyelvi és viselkedésbeli kritériumainak, zenei eszközeinek -

artikuláció, beszédtempó, hangerő, hangsúly, hanglejtés, szünet - alkalmazása élőbeszédben, felolvasásban,

memoriter szöveghű előadásában, adott témáról szóló szóbeli előadásban." Szóval még szépen is kell mondani.

2016. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen:) Én nemláttam sehol:/ demostmár tudom..
2016. máj. 29. 20:44
 5/10 anonim válasza:
Viszont használhatsz szöveggyűjteményt, szöveget a tétel kidolgozásakor, magyarul kiírhatod előre a memoritert.
2016. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-án volt a szóbelim :)
2016. jún. 5. 02:46
 7/10 anonim ***** válasza:
hogy sikerült? milyen volt a feladat hozzá?
2016. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az irodaom az ment úgyérzem, Szophoklész Oidipusz királyt húztam. A feladat hozzá az volt, hogy mondjak véletlent a műből.. sajnos az olvasás hiánya miatt nem tudtam.. egykis segítséggel ment az is :D A nyelvtannal nagyon megszívtam :( 20-ból tudtam 19 tételt simán.. most is elmondanám simán.. Na de az az 1... Pragmatika vagymi.. Annyira bonyolult volt meg sok idegen szó meg minden így úgy voltam vele csak nem azt húzom ki, bíztam hogy más lesz.. de nem ekkora szerencsét :( Hát tudtam a tételból mondani egy keveset.. de tényleg kevés lett :/ a feladat hozzá mondatok voltak amit megkellett állapítani valami szerint, amit sajnos nemtudtam xd dehát józan paraszti ésszel csináltam. Bízom benne hogy 50 pontból legalább 20 lesz :) 30 jobb lett volna :D
2016. jún. 10. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:

én is pont azt az egy tételt nem tanultam, a pragmatikát, én sem értettem, szerencsére nem azt húztam, viszont egy kicsit nyelvtannál én is keveset beszéltem...

irodalomból pedig jót húztam, de nem tudom, mennyi lesz így.. én 40 fölöttit szerettem volna, de nem hiszem, hogy lesz annyi :/

2016. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bízzunk benne hátha meglesz! :)) nekem 3 nap múlva derül ki hogy sikerült.. félek viszont tőle :/
2016. jún. 13. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!