Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri angol nyelvű matek...

Megéri angol nyelvű matek érettségit tenni? /Bővebben lent. /

Figyelt kérdés

Ebben az érettségi vizsgaidőszakban ugyan nem jelentkeztem rá, mert úgy gondoltam, hogy elég a 4 kötelező vizsgatárgy + a 2 emelt felvételi tárgy. Viszont később elkezdtem csak úgy unalmamban matek érettségiket nézni angolul, és rájöttem hogy nem is olyan vészesek, könnyebb a nyelvezetük is mint amire számítottam, szóval értem őket meg mennek.

Azóta már megírtam a matek középszintűmet(élesben, magyarul), és az 99 lett, különösebb készülés nélkül(igazából órákon figyeltem+ otthon csináltam 3-4 feladatsort próbaképp, szóval nem vért izzadva lett ez ilyen), tehát a matektudásommal nem hiszem hogy nagy gondok vannak.

Az emelt tárgyaim biosz és kémia, de alapvetően mindig is érdekelt a matek, mégha nem is voltam matek szakos és nem is kell sehova jelenleg a matektudásom. Tervezem viszont, hogy később(mondjuk egy második diplomaként valami "matekos" szakot elvégzek, ezt már lehet hogy külföldön).

A kérdésem lényege az lenne, hogy kb. egy év múlva megéri-e csinálnom belőle érettségit, tudok-e vele majd valamit kezdeni(mondjuk 2. diploma,ösztöndíj stb.) szempontból, vagy legalább csak a tudásom szinten tartása/fejlesztése végett?

Ha tudtok valami konkrétumot, hogy hol néznék ezt nekem akkor lécci írjatok!

Ja és ugyebár 2017 januárjától sok vizsga változni fog, az angol nyelvű matek is? Ha tudtok erről valamit, kérlek írjatok!

Előre is köszönöm! :)



2016. máj. 30. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én tavaly csináltam angolul (97%) de csak azért, mert kéttannyelvűs voltam és kellett 2 tárgyat angolul csinálni. Szerintem semmi értelme sincs, maximum készségfejlesztés, azért meg felesleges 20-25 ezret kifizetni (vagy nem tudom mennyi). Plusz ha lesz diplomád, akkor a kutyát nem érdekel az érettségid :D

Ha matekos szakod lesz egyszer, akkor oda meg emelt matekot érdemes csinálni, de akkor azt magyarul. (ha nem akarsz kiszúrni magaddal)


A jövőt meg már nem tudom, nem vagyok tájékozott abban.

2016. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

Lehet, hogy készségfejlesztésként azért még játszok a gondolattal, meg legalább a szakkifejezésekkel találkozok angolul.

Pénzem addigra(remélhetőleg) lenne rá, és saját erőből, nem a szüleimmel fizettetném ki. :)

2016. máj. 30. 14:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Angol nyelvűben is van középszintű meg emelt?
2016. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha felvesznek most felsőoktatásba (orvosi) nem nagyon lesz rá időd
2016. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van mind a kettő, én azért gondolkozom a közepen úgy elsőre mert magyarul is közepeztem és meredek lenne úgy egy emelt angol nyelvűbe beleugranom, hogy inkább csak nekem számít.
2016. máj. 30. 14:16
 6/9 A kérdező kommentje:

3-asnak: hidd el felvesznek(mármint elég minimál pont kéne a szóbelin ahhoz hogy felvegyenek, és persze azért nem a minimumra hajtok, hanem lehetőleg az 50-re, vagy ahhoz minél közelebb, hiszen ott a szerencsefaktor is hogy valami hülye kérdést kapok)

Aztán meg ha egyetemre járok, nem hinném hogy nekem az elég lenne, elég munkamániás vagyok, eddig is mindent csináltam egyszerre ami az ember egy napjába beleférhet :D

Szóval az idő nem gond, ismerem annyira magamat. :D

2016. máj. 30. 14:20
 7/9 A kérdező kommentje:

Huh, így visszaolvasva picit nagyképűnek hangzott az utolsó válaszom, bocs, nem annak szántam.

Amúgy ment a zöld kéz mindenkinek, köszi hogy írtatok és érdeklődtetek.

Várok még válaszokat! :)

2016. máj. 30. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Totál fölösleges. Ha neked z a hobbid, hogy színház helyett pénzért érettségire jársz, akkor csináld, de az égadta világon semmi hasznod nem lesz belőle. Semmire nem tudod felhasználni. Az idegennyelvű érettségi nem értékesebb, mint a magyar, az csak azért van, hogy aki idegen nyelven tanulta az adott tárgyat, annak ne okozzon gondot a nyelvváltás.
2016. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A színháztól kb. bármilyen érettségi jobb. :D

(Én nem szeretem a színházat, kicsit unalmasnak tartom, de elnézést kérek azoktól, akik igen.)


Ki tudja, hátha mégsem. Legalább tétje nincs, max. annyi, hogy ha nem lenne jó, akkor csalódott lennék. Kedves utolsó válaszoló, azért köszönöm a véleményed és a válaszod, neked is ment a zöld kéz.

Amúgy még annyi kérdésem van az olvasókhoz,hogy a feladatlapokon kívül(amik ugyebár elérhetők az oktatási hivatal honlapján) tud e valaki valamit linkelni az angol nyelvű érettségikkel, mint pl. követelményrendszer(vagy ez a magyaréval azonos, vagy van-e valami extra szabály amit figyelembe kell venni, ill. jövőre én már nem leszek gimis, ez esetben hol tudom megírni, ha úgy döntök, hogy jelentkezem?

2016. máj. 30. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!